loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SAP ERP w Grupie Kapitałowej Krosno

W sierpniu br. rozpoczął się projekt kompleksowego wdrożenia systemu SAP ERP w trzech spółkach Grupy Kapitałowej Krosno. Spółki objęte wdrożeniem to notowane na warszawskiej giełdzie Krośnieńskie Huty Szkła KROSNO SA, powstała na bazie Zakładu Włókna Szklanego spółka Krosglass SA oraz Huta Szkła Gospodarczego TARNÓW SA.


Celem projektu jest wzrost efektywności całej grupy. Żadna ze spółek Grupy Kapitałowej nie posiada w pełni zintegrowanego systemu informatycznego, a zarządzanie zestawem rozproszonych aplikacji w miarę gromadzenia coraz większej liczby danych stało się trudne i bardzo pracochłonne. Wdrożenie SAP ERP pozwoli na konsolidację informacji o najważniejszych procesach w firmie oraz zapewni szybszy dostęp do kluczowych informacji zarządczych.

System będzie wspomagać różne rodzaje produkcji, w tym bardzo specyficzne. Oprócz produkcji szkła gospodarczego, formowanego mechanicznie (głównie: szklanki, wazony, kieliszki, świeczniki, dzbanki) oraz przemysłowego (rury sodowe i włókno szklane), SAP ERP obsłuży także produkcję wyrobów użytkowych i dekoracyjnych, formowanych tradycyjną metodą ręczną, według zasad rzemiosła znanych od setek lat.

„Zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu SAP, który jest wiodącym i stale rozwijanym standardem ERP, zapewniającym oczekiwaną elastyczność i szerokie możliwości rozwoju. Z kolei szukając partnera wdrożeniowego, braliśmy pod uwagę doświadczenie w złożonych projektach w branży przemysłowej, ze szczególnym naciskiem na niestandardowe i skomplikowane procesy produkcyjne” – powiedział Roland Szałowski, Dyrektor ds. Kontrolingu KROSNO SA.

Projekt obejmie następujące funkcjonalności SAP:

Kontrakt dotyczy także sprzedaży Grupie Kapitałowej Krosno licencji na system SAP oraz dostawy platformy sprzętowej i systemowej. Start produktywny systemu został zaplanowany na czerwiec 2008 r. Pozyskując kolejnego klienta z regionu Podkarpacia, BCC umocniło pozycję lidera w usługach SAP w tym regionie Polski. Do klientów spółki z tego regionu należą m.in. Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów, Browar Van Pur, Fabryka Urządzeń Mechanicznych Kamax, WSK PZL Rzeszów, Leżajsk (Grupa Żywiec), Cefarm Rzeszów (Grupa Orfe).

Źródło: www.bcc.com.pl

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top