loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Soudal w Rosji używa systemu ERP Softlab SQL

W moskiewskim oddziale firmy Soudal wdrożony został system ERP Softlab SQL wspomagający zarządzanie logistyką i magazynem wysokiego składowania. Zastosowano mechanizmy pozwalające na lokalizację i obsługę systemu jednocześnie w wielu językach, w tym rosyjskim. Wykorzystując dostarczane z Softlab SQL narzędzia deweloperskie, firma Soudal w oparciu o konfigurację zaimplementowaną w polskim oddziale samodzielnie wdrożyła i uruchomiła system w Moskwie.


Soudal Sp. z o.o., filia koncernu z Turnhout w Belgii, istnieje w Polsce od 1996 roku i w ciągu zaledwie kilku lat dzięki wysokiej jakości produktów, znakomitemu serwisowi oraz dostosowaniu oferty do potrzeb rynku zdobyła pozycję lidera na rynku pianek montażowo-uszczelniających. Firma Soudal NV jako pierwsza w branży chemii budowlanej otrzymała w 1992 roku certyfikat jakości ISO 9002. Rozbudowa oddziału w Rosji jest kolejnym etapem rozwoju koncernu.

„Potrzebowaliśmy systemu, który pozwoliłby na szybkie uporządkowanie zarządzania partiami towarów. Do niedawna Soudal w Rosji korzystał z zewnętrznej obsługi magazynu. Niestety, brak dobrego oprogramowania zarządzającego magazynem wysokiego składowania i towarami z określoną datą przydatności powodował, że nasi klienci byli źle obsługiwani, nie dostawali towaru z wymaganym czasem przydatności, a inwentaryzacji wykazywała, że na magazynie pozostaje towar ze starszych partii. Taka sytuacja zmusiła nas do otworzenia własnego magazynu i rozpoczęcia zarządzania wg schematów wypracowanych w Polsce.

Ponieważ obecny w Soudal Rosja system nie oferował obsługi interesujących nas funkcjonalności, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie dobrze znanego nam narzędzia, czyli systemu Softlab. Istotna była też dla nas możliwość zdalnego zarządzania oddziałem z centrali w Polsce oraz prostota dalszego rozwoju systemu. Decyzja była o tyle prosta, że jego wdrożenie nie pociągało za sobą dużych nakładów czasowych i finansowych. Pierwsza wersja zgodna z założeniami została uruchomiona po około tygodniu, a znaczną część prac wykonaliśmy we własnym zakresie. Od tamtej chwili program ulega kolejnym modyfikacjom dostosowującym go do specyfiki działania firmy na rynku rosyjskim. O powodzeniu przedsięwzięcia może świadczyć fakt, że udało się uzyskać pełną kontrolę nad całym obrotem towarów i skończyły się problemy z towarem o krótkim terminie przydatności”
- powiedział Grzegorz Różycki odpowiedzialny za IT w firmie Soudal i nadzorujący z jej ramienia wdrożenie w Rosji.

W polskim oddziale firmy Soudal działa obecnie około 40 stanowisk systemu Softlab SQL, wspomagającego logistykę, sprzedaż, dystrybucję i magazyn wysokiego składowania, finanse i księgowość, kadry i płace oraz środki trwałe. Ze zintegrowanego z systemem rozwiązania mobilnego korzysta ponad 40 handlowców działających w terenie. „Mieliśmy dobre doświadczenia z systemem Softlab SQL – wsparcie dostawcy oraz wbudowane narzędzia umożliwiały nam rozbudowę systemu i tworzenie w nim unikalnych, specyficznych dla nas rozwiązań. Wykorzystaliśmy na przykład mechanizmy EDI do wymiany danych z centralą w Belgii i sieciami handlowymi, samodzielnie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy interfejsy do systemów spedycyjnych oraz stworzyliśmy zintegrowany z systemem własny moduł spedycyjny ściśle dostosowany do naszych potrzeb” – powiedział Grzegorz Różycki.

Obecnie w firmie Soudal trwają prace nad rozszerzeniem zastosowania metod automatycznej identyfikacji w zarządzaniu magazynem oraz rozpoczęty został projekt wdrożenia modułu produkcji systemu Softlab SQL.

Źródło: www.softlab.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top