loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sprawniejsze systemy ERP

Fild.NET - spółka specjalizująca się w rozwiązywaniu problemów biznesowych średnich i dużych przedsiębiorstw w oparciu o oprogramowanie Microsoft - stworzyła nowe rozwiązanie, które łączy operatorów EDI z większością systemów ERP.

Nowe rozwiązanie Fild.NET efektywnie integruje systemy ERP (wspomagające zarządzanie) z EDI (systemy elektronicznej wymiany dokumentów) przez wykorzystanie aplikacji Microsoft (BizTalk Server 2006 z konektorami oraz SharePoint Portal Server 2003, 2007). Zastosowanie rozwiązania Fild.NET oznacza w praktyce sprawniejszy, monitorowany na bieżącą transfer informacji w ramach systemu ERP do operatorów administrujących system elektronicznej wymiany dokumentów.
„Rozwiązanie to umożliwia automatyzację procesu odbierania i wprowadzania zamówień do systemu ERP oraz ich weryfikacji po indeksach materiałowych i kodach kreskowych. Jeżeli system nie umie sam zidentyfikować problemu, wysyła do użytkownika biznesowego formularz informujący o zaistniałej sytuacji. Również w przypadku błędów technicznych, czy przetwarzania zamówienia dłużej niż 30 min., system samodzielnie powiadamia kompetentną osobę. Gdy zamówienie zostanie prawidłowo przetworzone, system ERP generuje fakturę rozbudowaną o indeksy materiałowe oraz przesyła je do operatora EDI, który gotowy do wysyłki dokument przekazuje kontrahentowi” - prezentuje funkcjonalności nowego rozwiązania Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET Sp. z o.o.

Atutem nowego rozwiązania Fild.NET jest jego uniwersalność i elastyczność. Łączy bowiem systemy dowolnego operatora EDI z większością dostępnych na rynku rozwiązań klasy ERP (w szczególności z systemami: SAP, Oracle, JDEdwards, Baan, IFS i Movex). Ponadto, przy wdrożeniu Fild.NET wykorzystuje dostępne w większości przedsiębiorstw oprogramowanie Microsoft, co znacznie obniża koszty przedsięwzięcia.

„Co daje nowe rozwiązanie Fild.NET ? Bardzo dużo, bardzo małym kosztem. Lepszy przepływ informacji, oszczędność czasu, znacznie większą efektywność ERP. Lepiej postawić na nowe rozwiązanie Fild.NET i wycisnąć z posiadanych systemów jeszcze więcej, dostosowując je do bieżących i przyszłych potrzeb, niż ponosić wydatki na nowe, niezwykle kosztowne inwestycje informatyczne” - dodaje Andrzej Biesiekierski.

Źródło: www.fild.net

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top