loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Francuski gigant już z ERP

Columbus Polska zakończył wdrożenie systemu ERP - Microsoft Dynamics NAV w polskich oddziałach Evialis, największego na świecie producenta paszy dla zwierząt. System wspomaga w tej chwili zarządzanie logistyką oraz finansami, które jak w żadnej branży uzależnione są od kaprysów pogody.

Monitorując nieustanne i nagłe wahania cen surowców system pozwala m.in. na błyskawiczne korygowanie cen produktów.  

W branży rolno-spożywczej to żelazna zasada. Jeśli producent chce być konkurencyjny, powinien ustalać niskie marże przy bardzo dużej masie towarów. - Dokładne korygowanie marży bez zintegrowanego systemu informatycznego jest jednak równie trudne, co prognozowanie pogody, która dyktuje podaż i ceny zbóż. Tymczasem zbyt późna i nietrafiona decyzja o zmianie cen może skutkować ogromnymi stratami finansowymi – wyjaśnia Piotr Szczerbiak, project manager Columbus Polska, kierujący projektem dla koncernu Evialis.

W oddziałach Evialisa w Iławie i Wałczu to ryzyko zostało ograniczone. System informatyczny na bieżąco generuje (dostępne on-line) informacje m.in. o cenach surowców w poszczególnych regionach kraju, wielkość popytu oraz swoje stany magazynowe. Analizując na bieżąco wszystkie potrzebne dane, producent może błyskawicznie zareagować, dokonując np. przesunięć paszy z jednego magazynu do drugiego lub obniżając marże, gdy podaż zaczyna przerastać popyt. Wcześniej dane centralizowane były ręcznie i pod koniec miesiąca. Generowało to administracyjne koszta i pociągało za sobą ryzyko nietrafionych decyzji.

Ale profitów, jakie daje zintegrowany system informatyczny jest więcej. Mimo sporej odległości dzielącej oddziały w Iławie i Wałczu, oba zakłady jak i siedziba zarządu Evialis w Warszawie funkcjonują tak, jakby były zlokalizowane na jednym piętrze biurowca. Dzięki jednej, centralnej bazie danych np. zmiana ceny danego produktu widoczna jest automatycznie nie tylko w obu zakładach jednocześnie, ale też w kilkunastu przedstawicielstwach handlowych. Dzięki temu można sprawniej prowadzić politykę rabatową.

W tym roku Columbus Polska będzie rozbudować wdrożony system Microsoft Dynamics NAV m.in. o moduły odpowiedzialne za produkcję, planowanie produkcji i zarządzanie kodami kreskowymi.

Dla Evialis to wzorcowe wdrożenie. Wiedza zebrana przy projekcie dla francuskiego koncernu, zostanie wykorzystana przy roll outach systemu w pozostałych 53 fabrykach rozlokowanych w 12 krajach m.in. w Hiszpanii, Chinach, Wietnamie, Indiach i Brazylii.

Źródło: Columbus IT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top