loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wdrożenie SAP w Mittal Steel zakończone

Wirtualny Nowy PrzemysłPierwsza faza wdrożenia systemu ERP  SAP w Mittal Steel Poland zakończyła się zgodnie z harmonogramem. Rozwiązania SAP pozwoliły na ujednolicenie informatycznego wsparcia zarządzania, dzięki czemu znacznie zwiększyła się efektywność firmy.


- Z ogromną satysfakcją oceniamy zakończoną pierwszą fazę wdrożenia systemu SAP -powiedział Tomasz Frankiewicz, Zastępca Dyrektora IT w Mittal Steel Poland, oraz Program Manager wdrożenia SAP, odpowiedzialny za przeprowadzenie pierwszej fazy wdrożenia systemu SAP. - To właśnie dzięki SAP, dokonaliśmy integracji procesów biznesowych wszystkich czterech oddziałów budując jednolite rozwiązanie.

Wdrożenie umożliwiło unifikację procesów biznesowych w czterech głównych oddziałach Mittal Steel Poland oraz uruchomienie centralnego, zintegrowanego systemu informacyjnego dla koncernu. mySAP Business Suite zastąpi po drugiej fazie wdrożenia używane wcześniej w hutach systemy IFS (dawnej Huty im. T.Sendzimira w Krakowie i dawnej Huty Florian w Świętochłowicach) oraz oprogramowanie własne (dawne Huty: Katowice w Dąbrowie Górniczej i Cedler w Sosnowcu), które przestały spełniać wymagania wielodziałowego koncernu pod względem zintegrowanej polityki zarządzania. Pierwszą fazę wdrożenia w Mittal Steel Poland oceniono bardzo dobrze, jako najlepsze z dotychczasowych w grupie Mittal. Na obecnym etapie, gdy SAP obejmie, np. część danych produkcyjnych, wzrasta stopień trudności wdrożenia.

Wdrożenie systemu SAP w czterech hutach i centrali Mittal Steel Poland zostało podzielone na dwie fazy. Pierwsza z nich pod względem funkcjonalnym dotyczyła obszarów finansów i kontrolingu, sprzedaży i dystrybucji oraz zakupów i gospodarki magazynowej.

Obecnie rozpoczęła się druga faza wdrożenia systemu SAP. Obejmie ona obszary zarządzania produkcją i jakością oraz utrzymania ruchu. W wymienionych obszarach system zacznie w pełni funkcjonować do końca trzeciego kwartału 2007 roku i obejmie wszystkie oddziały koncernu. Podjęto również decyzję o rozszerzeniu funkcjonalności systemu w obszarach finansów i kontrolingu oraz sprzedaży. Całością wdrożenia rozwiązań SAP w Mittal Steel zajmuje się firma Accenture.

Źródło: www.wnp.pl
Autor: Renata Dudała

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top