loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grupa Maspex Wadowice usprawnia zarządzanie finansami

Dzięki wdrożeniu nowych funkcji systemu ERP SAP, Grupa Maspex Wadowice może jeszcze efektywniej korzystać z różnorodnych instrumentów finansowych. Wdrożonym przez BCC rozwiązaniem objęte zostało 14 spółek GMW w Polsce, w Czechach, Rumunii, na Słowacji i na Węgrzech.Obecnie w skład Grupy Maspex Wadowice wchodzi osiem polskich i dziewięć zagranicznych spółek (Europa Środkowo-Wschodnia). W ofercie firmy znajduje się kilkaset pozycji towarowych. Najbardziej znane marki to: Tymbark, Kubuś, Ekland, Puchatek, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Lubella. Grupa posiada wdrożony system SAP w 10 jednostkach w Polsce oraz w 4 za granicą. Każda z nich jest odrębnym przedsiębiorstwem w rozumieniu przepisów o rachunkowości.

W celu zwiększenia efektywności zarządzania finansami na poziomie całej grupy, Maspex zdecydował się na rozszerzenie systemu SAP o funkcjonalności wspomagające zarządzanie instrumentami finansowymi, np. związanymi z lokowaniem nadwyżek finansowych czy pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania (m.in. kredyty bankowe).

W ramach projektu BCC uruchomiło innowacyjne funkcje SAP z zakresu FSCM (zarządzanie zasobami finansowymi i rozrachunkami), w tym: obsługa operacji finansowych w zakresie rynku pieniężnego, obsługa kredytów i pożyczek, a także przygotowane specjalnie dla Maspexu rozszerzenie standardu SAP, wspierające zarządzanie limitami kredytowymi w bankach. Projekt trwał od marca do listopada 2006 r.

Nowe rozwiązania wspierają menedżerów Grupy Maspex Wadowice m.in. w podejmowaniu decyzji o renegocjowaniu umów kredytowych, terminie i sposobie zagospodarowania nadwyżek finansowych czy dofinansowania. „Maspex może teraz łatwo i szybko prowadzić on-line stały monitoring finansów całej grupy. Menedżerowie finansowi dysponują pełnym przeglądem nadwyżek i niedoborów, struktury zadłużenia i portfela inwestycyjnego. Dane są dostępne w rozbiciu na jednostki gospodarcze, instrumenty i waluty” – powiedział Rafał Gruszeczka, Zastępca Dyrektora Finansowego.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top