loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Lawson wdraża system ERP w firmie Rossignol

Firma Rossignol podpisała z Lawson Software (Nasdaq: LWSN) kontrakt na wdrożenie systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem (Lawson M3 Enterprise Management System). Rossignol, który od 2005 roku jest częścią amerykańskiej grupy Quiksilver, należy do największych na świecie dostawców sprzętu narciarskiego.

System Lawson M3 (dawny Movex), który będzie działał na platformie integracyjnej IBM System i, wesprze i poprawi zarządzanie procesami biznesowymi firmy w zakresie dystrybucji, planowania produkcji oraz finansów w sześciu europejskich krajach. Umowę podpisano w pierwszym kwartale (jego koniec przypadł na 31 sierpnia) 2007 roku podatkowego Lawsona.

Lawson Software połączył się z Intentią International AB w kwietniu 2006 roku. Grupa Rossignol zdecydowała się na wybór tego dostawcy po zapoznaniu się z ofertami kilku innych międzynarodowych producentów systemów ERP. Kluczowymi kwestiami dla decyzji Rossignola okazały się doświadczenie Lawsona w branży odzieżowej, a także spora funkcjonalność systemu Lawson M3. Producent i dystrybutor sprzętu narciarskiego zmaga się z wyzwaniami typowymi dla branży tekstylnej, gdzie wielość i różnorodność procesów wynika ze zróżnicowania atrybutów takich jak rozmiar, krój czy fason. Lawson zyskał przewagę nad konkurentami nie tylko dzięki zaawansowaniu technologicznemu, ale również ze względu na podobną do Rossignola filozofię prowadzenia biznesu.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top