loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rośnie popularność SAP "manufcturing intelligence" wśród firm produkcyjnych

Firma SAP AG ogłosiła, że zaledwie rok po nabyciu Lighthammer Software Development Corporation (w czerwcu 2005 roku) przeprowadzono ponad 300 wdrożeń rozwiązania SAP® xApp™ Manufacturing Intelligence and Integration (SAP xMII - oprogramowanie ERP). Wyniki te potwierdzają słuszność obranej strategii intensyfikacji rozwoju wewnątrzkorporacyjnego oraz przejmowania innych firm.Wiodący na rynku producenci, w tym: Arla Foods, Eastman Chemical Company, Pemex Gas y Petroquímica Básica i Whirlpool, zdecydowali się na wybór aplikacji kompozytowej SAP xMII opartej na platformie SAP NetWeaver®, ponieważ oferuje ona bieżący wgląd w dane dotyczące wyjątkowych sytuacji oraz zmienności efektywności w obszarze produkcji (np. dotyczące głównych czynników wpływających na działalność); dzięki temu zapewnia wytwórcom oraz ich pracownikom elastyczność działań, a także zdolność szybkiej reakcji na zmieniające się wymagania. Informacje te przedstawiono podczas konferencji „Adaptacyjne zarządzanie produkcją za pomocą rozwiązania SAP”, która odbyła się w dniach 27 – 28 września w Denver, w stanie Kolorado.

„Wybrane przez nas rozwiązanie SAP xMII pozwala zachować integrację transakcji realizowanych lokalnie w systemach mySAP ERP oraz w naszych zakładach produkcyjnych rozmieszczonych na całym świecie – stwierdził James R. Shimp, Wiceprezes ds. Globalnego Rozwoju Aplikacji w firmie Whirlpool Corporation. Ponadto umożliwia ono podniesienie jakości oraz zwiększenie wykorzystania aktywów. Odkąd zaczęliśmy stosować SAP xMII, odnotowaliśmy istotny zwrot z inwestycji, ponieważ od tego momentu nasi pracownicy produkcyjni dysponują lepszymi rozwiązaniami informatycznymi.”        

SAP xMII to aplikacja powstała dzięki wykorzystaniu doświadczeń firmy Lighthammer po jej przejęciu przez SAP (w 2005 r.) w celu zaoferowania cennej funkcjonalności spełniającej wymagania klientów na całym świecie. Rozwiązanie to stanowi rozszerzenie oprogramowania ERP (do planowania produkcji oraz zasobów przedsiębiorstwa) firmy SAP – ze szczególnym uwzględnieniem operacji realizowanych w zakładzie – oferujące całościowy wgląd, funkcje analizy i kontroli procesów produkcyjnych oraz zapewniające zdolność szybszej reakcji i większą efektywność. Producenci działający na globalnych konkurencyjnych rynkach stoją przed koniecznością skutecznego dostosowywania się do zmiennych wymagań klientów, przyspieszenia wprowadzania innowacji produktów, a także przeprowadzenia niezbędnych usprawnień w zakładach produkcyjnych. SAP xMII pozwala zapewnić integrację transakcji w czasie ich wykonywania – między programem ERP firmy SAP i systemami stosowanymi w zakładach produkcyjnych. Dzięki temu oprogramowaniu firma SAP może oferować klientom ujednolicone funkcjonalności analizy i wizualizacji rzeczywistych danych — często określane mianem „manufacturing intelligence” („business intelligence” w produkcji) — w formie gotowego rozwiązania przeznaczonego dla klientów z branż produkcyjnych. Takie połączenie funkcjonalności pozwala firmom również na wykorzystanie poczynionych inwestycji związanych z produkcją i poniesienie mniejszego całkowitego kosztu eksploatacji.

„Zastosowanie rozwiązania SAP xMII pozwoliło nam na zagregowanie danych pochodzących z wielu odrębnych systemów używanych w całym przedsiębiorstwie oraz błyskawiczne wdrożenie aplikacji, które zapewniły kadrze kierowniczej i pracownikom działów logistycznego i produkcyjnego narzędzia decyzyjne, niezbędne do osiągnięcia lepszej efektywności – powiedział Scott Dietrich, Kierownik Zespołu ds. Zarządzania Efektywnością w firmie Eastman Chemical Company. – Wartość netto uzyskana w ciągu trzech lat dzięki stosowaniu pakietu aplikacji kompozytowych zwiększyła się po wdrożeniu SAP xMII w 2006 r. i jest szacowana na ok. 20 milionów USD.”

„Pozytywne reakcje klientów oraz sukces, jaki odnosi rozwiązanie SAP xMII, stanowią rynkowe potwierdzenie słuszności strategii obranej przez SAP, a polegającej na rozwoju wewnątrzkorporacyjnym i nabywaniu innych firm wyłącznie w celu uzyskania ważnej uzupełniającej funkcjonalności, na której skorzystają nasi klienci – powiedział Harald Stuckert, Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. PLM, SCM i Produkcji w SAP. – Wybór rozwiązania SAP xMII przez dużą liczbę klientów odgrywających wiodącą rolę w przemyśle procesowym, produkcyjnym oraz artykułów konsumpcyjnych również jest istotnym świadectwem skutecznych działań SAP w zakresie zapewnienia klientom funkcjonalnych narzędzi pozwalających na realizację strategii adaptacyjnego zarządzania produkcją.”

Źródło: SAP

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top