loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SAP wytycza drogę do biznesowej architektury SOA

SAPNa dorocznej międzynarodowej konferencji dla klientów SAP w Paryżu kierownictwo firmy przedstawiło szczegóły dotyczące nowych narzędzi, strategii i pierwszego pakietu ERP dostosowanego do obsługi usług biznesowych. Pakiet ma uprościć i przyspieszyć wdrażanie architektury biznesowo zorientowanej na usługi (biznesowej architektury SOA – enterprise SOA). Kierownictwo SAP przedstawiło plany dotyczące pierwszego w branży rozwiązania w zakresie biznesowej SOA, skierowanego do ponad 5 000 klientów i partnerów.


Zadaniem tego rozwiązania jest pomoc organizacjom w jednoczesnym przeprowadzaniu aktualizacji najważniejszych funkcji w systemach planowania zasobów organizacji (ERP) i odnoszeniu korzyści z innowacyjnych aplikacji kompozytowych oraz technologii, które wykorzystują szybkość i elastyczność podejścia zorientowanego na usługi. Kierownictwo SAP ujawniło także plany dotyczące centralnego zarządzania aplikacjami kompozytowymi, co ułatwi wyszukiwanie, dystrybucję i rozwój setek innowacyjnych aplikacji kompozytowych stworzonych przez firmy integrujące systemy (SI), niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), SAP i klientów. Niniejsza informacja została podana do wiadomości na międzynarodowej konferencji dla klientów SAP – SAPPHIRE® ’06 – która odbyła się w Paryżu, we Francji, w dniach 30 maja – 1 czerwca 2006 roku.

Rozwiązanie w zakresie biznesowej architektury SOA: Równoległe środowiska aktualizacji i poszukiwania nowych funkcjonalności

„Firma SAP skupiła się na uproszczeniu procesu przechodzenia na biznesową architekturę SOA u klientów – powiedział Shai Agassi, dyrektor działu ds produktów i technologii (Product and Technology Group) i członek zarządu SAP AG. – Klienci oczekują niezawodnego i stabilnego środowiska do zarządzania kluczowymi procesami, umożliwiającego szybkie wprowadzanie innowacji do tych procesów. Strategia SAP pozwala klientom skoncentrować się na korzyściach funkcjonalnych wynikających z aktualizacji wersji ERP przy jednoczesnym wykorzystaniu infrastruktury biznesowej SOA. Takie rozwiązanie pozwala na wprowadzanie innowacji o ogromnych możliwościach bez przerywania pracy”. 

Podczas swojego wystąpienia na konferencji SAPPHIRE ’06 w Paryżu Agassi podkreślił, że planowane rozwiązanie w zakresie biznesowej architektury SOA będzie obejmowało setki zainstalowanych fabrycznie i gotowych do uruchomienia aplikacji kompozytowych SAP® xApps™. Dzięki temu klienci uzyskują całościowe, niezależne środowisko projektowe oparte na platformie SAP NetWeaver®, działające równolegle z wdrożeniami ERP.

SAP xApps Hub – Wykorzystanie zalet środowiska sieciowego we wprowadzaniu innowacji w procesach biznesowych

Agassi przedstawił także plany SAP dotyczące zaoferowania partnerom i klientom sieci czy też „huba”, których celem jest umożliwienie wspólnego opracowywania innowacyjnych rozwiązań oraz dostępu do tysiąca istniejących i planowanych aplikacji kompozytowych SAP i firm partnerskich. Rozwiązanie w zakresie biznesowej architektury SOA będzie połączone z centrum zarządzania aplikacjami kompozytowymi SAP xApp Hub online, dzięki czemu klienci będą mogli stale otrzymywać nowości z prężnie działającego ekosystemu SAP, skupiającego setki partnerów i tysiące klientów SAP, którzy tworzą aplikacje kompozytowe.

„Ponieważ biznesowa architektura SOA zyskuje coraz większą akceptację rynku i jest już prawie gotowa, szybkość wprowadzania innowacji wzrośnie. Nasze centrum zarządzania aplikacjami kompozytowymi SAP xApp Hub wesprze płynnie proces opracowywania nowych partii innowacji i zapewni do nich dostęp – powiedział Agassi. – SAP xApp Hub to także bardzo ważny kanał dystrybucji dla naszych partnerów. Mogą oni zaprezentować w nim swoje nowe produkty największej bazie klientów biznesowych na dzisiejszym rynku — klientom SAP”.

SAP spodziewa się, że SAP xApps Hub będzie dostępny w drugiej połowie tego roku. Dalsze szczegółowe informacje zostaną przedstawione na najbliższej konferencji edukacyjnej w zakresie technologii SAP – SAP TechEd, zaplanowanej na jesień.

mySAP ERP 2005 – podstawa map wdrożenia biznesowej architektury SOA u klientów

W swoim wystąpieniu na konferencji SAPPHIRE Léo Apotheker, dyrektor ds. rozwiązań i sprzedaży (Customer Solutions and Operations) i członek zarządu SAP AG, zachęcał klientów do podjęcia kroków w kierunku strategicznego dostosowania swojej działalności do koncepcji biznesowej architektury SOA, stanowiącej bazę dla innowacji biznesowych i rozwoju firmy. Apotheker przedstawił słuchaczom korzyści, jakie mogą osiągnąć dzięki najnowszej wersji mySAP™ ERP, która po raz pierwszy w pełni wykorzystuje potencjał biznesowej architektury SOA. Szczególną uwagę zwrócił na nowy, uproszczony graficzny interfejs użytkownika (GUI), a także różnorodne możliwości dostępu użytkowników do aplikacji SAP, takie jak SAP NetWeaver® Portal i oprogramowanie Duet™ - pierwszy wspólny produkt firm SAP i Microsoft. Według Léo Apothekera mySAP ERP 2005 stanowi fundament dla przyszłych aplikacji SAP i główny kamień milowy we wdrażaniu biznesowej SOA.

„Klienci wnikliwie śledzą realizację mapę rozwoju biznesowej architektury SOA przez SAP od czasu jej przedstawienia po raz pierwszy na początku 2003 roku – powiedział Apotheker. – Teraz, gdy wersja mySAP ERP 2005 jest ogólnie dostępna, klienci mają możliwość udostępniania w czasie rzeczywistym informacji i procesów swoim pracownikom na całym świecie. Mogą oni uzyskiwać dostęp do procesów biznesowych poprzez różne środowiska aplikacyjne, a dzięki temu odnosić natychmiastowe korzyści z użytkowania aplikacji SAP. Oprogramowanie Duet, zapewniające pracownikom dostęp do wybranych procesów biznesowych SAP za pomocą aplikacji Microsoft Office, „Project Muse” – uproszczony, alternatywny interfejs użytkownika oraz nowe, mobilne i sterowane głosem mechanizmy dostępu oferują klientom różnorodne opcje dostępu. Tę elastyczność daje architektura biznesowo zorientowana na usługi – „enterprise SOA”. Nigdy nie było lepszej okazji do zainwestowania w przyszłość niż w mySAP ERP 2005 z pełnym wsparciem usług”.

Łączenie wszystkich elementów – przyszłość biznesowej architektury SOA
„Aby firmy mogły maksymalizować korzyści wynikające z zastosowania biznesowej architektury SOA, powinny poczynić kroki w kierunku wdrożenia mySAP ERP 2005 – powiedział Henning Kagermann, prezes SAP AG. – Dzięki 300 nowym rozszerzeniom funkcjonalności w najnowszej wersji ERP, wspieraniu usług biznesowych i intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, najlepsze w swojej klasie rozwiązanie ERP pomoże klientom stworzyć solidny fundament pod przyszłe główne obszary operacyjne. SAP dysponuje odpowiednią mapą wdrożenia i właściwymi produktami, aby pomagać naszym klientom na całym świecie w tworzeniu najmocniejszej platformy pozwalającej sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku. Połączenie rozwiązania mySAP ERP 2005 i innowacyjności ekosystemu SAP stwarza firmom wspaniałe warunki rozwoju biznesowej SOA”.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top