loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prokom zarobi na Enerdze

Nawet 27 mln zł może wydać Energa na wdrożenie systemu wspierającego zarządzanie firmą - my SAP Business Suite. Wykonawcą projektu, którego realizacja potrwa do końca 2007 r., jest Prokom.


Koncern Energetyczny Energa zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej w kilku województwach Polski Północnej i Środkowej. Firma powstała z połączenia kilku zakładów energetycznych, które używały różnego oprogramowania. Stąd decyzja o wdrożeniu nowego zintegrowanego systemu informatycznego. Wybór padł na aplikację SAP - napisał "Parkiet".

Niemiecki dostawca (w tym również jego polski oddział) rzadko zajmuje się samodzielną realizacją wdrożeń, zlecając je firmom partnerskim. Dlatego generalnym wykonawcą projektu został Prokom.

Na razie realizowana jest pierwsza faza projektu. Prokom informował o podpisaniu odpowiedniej umowy (na 5,9 mln zł) w połowie stycznia. Giełdowa spółka zajęła się wdrożeniem modułów finansowo-księgowych.

- Rozpoczęliśmy rozmowy w sprawie drugiego etapu, który dotyczył będzie modułów wsparcia działalności technicznej, remontów itp. - mówi Ryszard Bryła, nadzorujący kontrakt z ramienia Energi. Odpowiedni kontrakt (jego wartość pozostaje tajemnicą) powinien być podpisany w najbliższych kilku tygodniach.

Wiadomo, że Energa może wydać na wdrożenia maksymalnie 26,9 mln zł. W tej kwocie jest część, na którą podpisano umowę z Prokomem. Gdyńska spółka będzie również beneficjentem pozostałych etapów. Wpływy będą jednak rozłożone w czasie - do końca 2007 r. - napisał "Parkiet".

Źródłow: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top