loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aurys Lusta wdraża kolejne moduły SunSystems

Hogart - dostawca zaawansowanych rozwiązań informatycznych, zakończył wdrożenie dodatkowej funkcjonalności oprogramowania SunSystems w firmie Aurys Lustra. Projekt objął swoim zakresem wdrożenie nowych modułów w obszarze obsługi sprzedaży, zakupów i magazynu.

Aurys Lustra jest przedsiębiorstwem grupy Saint Gobain i należy do europejskiej sieci firm Business Unit Mirrors & Furniture która wyspecjalizowała się w uszlachetnianiu szkieł i luster dla przemysłu meblarskiego. Firma jest reprezentowana w ośrodkach przemysłowych na terenie Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Polski. Skupiając się na uszlachetnianiu szerokiej gamy szkieł i luster, Aurys Lustra działając na rynkach europejskich wyznacza standardy serwisu i jakości w przemyśle meblarskim i wyrobów sanitarnych.

Współpracę z firmą Hogart w zakresie doboru i wdrożenia oprogramowania SunSystems spółka Aurys Lustra rozpoczęła w roku 2000. W 2004 roku zdecydowano o uzupełnieniu dotychczasowej funkcjonalności wdrażając nowe moduły SunSystems wraz z komplementarnymi produktami takimi jak: Intrastat, obsługa integracji z systemem kadrowo-płacowym oraz elektroniczne generowanie płatności bankowych. Nowe funkcjonalności pozwoliły na kompleksową obsługę procesów sprzedażowych, zakupowych, magazynowych, produkcyjnych, księgowo-finansowych jak i raportowych.

Dodatkowo w ramach realizowanego nowego projektu wdrożono również pakiet analityczno-raportowy SunSystems Vision, który umożliwia zbudowanie wielu niezbędnych raportów zgodnie z wymaganiami korporacyjnymi jak i lokalnymi.

Właściwa parametryzacja i kodyfikacja pozycji i lokalizacji magazynowych, typów procesów zakupowych, magazynowych, produkcyjnych i sprzedażowych, której dokonali konsultanci Hogart, pozwoliła również na wdrożenie wielu elementów kontroli poprawności wprowadzania danych, co w dużej mierze przyczyniło się do przyspieszenia procesów uzgodnieniowych i kontrolnych w tym zamknięcia miesiąca.

Odpowiednia parametryzacja oprogramowania SunSystems umożliwiła również pełną obsługę całości procesów biznesowych przedsiębiorstwa (w tym wiele elementów automatyzujących prace t.j. skonta, obsługę procesów opakowaniowych, naliczanie dodatkowych opłat i obciążeń itp.) wraz z właściwą dekretacją księgową. Zakres przeprowadzonego przez Hogart projektu obejmował implementacje obsługi procesów biznesowych począwszy od zamówień zakupu poprzez przyjęcia magazynowe i rejestrację faktur zakupowych; przesunięcia międzymagazynowe i wydania na produkcję; regenerację narzędzi i maszyn aż po, rejestrację zamówień sprzedażowych; przyjęcia towarów z produkcji; rezerwacje towaru pod zamówienia sprzedaży; wydania magazynowe i fakturowanie sprzedaży.

Wdrożenie dodatkowych modułów oprogramowania SunSystems oraz wielu elementów automatyzujących pracę pozwoliło także na przyspieszenie czasu realizacji zamówień od klientów oraz ścisłą kontrolę procedur obsługi klienta w tym m. in. kontrolę limitów kredytowych.

Automatyczne generowanie i dystrybucja raportów zarządczych umożliwiły przyspieszenie procedur zamknięcia okresów sprawozdawczych, jak i możliwość szybkiego podejmowania decyzji biznesowych dzięki sprawnemu przygotowywaniu i dostarczaniu informacji.

Na dalszym etapie rozwoju firma Aurys Lustra planuje wspólnie z firmą Hogart wdrożenie kolejnych rozwiązań automatyzujących obsługę procesów bankowych - elektronicznej wymiany danych bankowych jak i dalszą automatyzację pracy w obrębie uzgodnionych obszarów. W związku z rozszerzeniem oferty sprzedażowej planuje również rozbudowę procesów cennikowych jak i struktury rabatów oraz rozbudowę funkcjonalności o narzędzia służące do planowania produkcji.

Źródło: www.hogart.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top