loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Filar Polskiego Biznesu podpisał umowę z IBS Polska

Firma JAAN nominowana w listopadzie 2004 roku do tytułu Filary Polskiego Biznesu. podpisała umowę z IBS na dostarczenie kompleksowego rozwiązania obsługi przedsiębiorstwa. JAAN będzie używał oprogramowania ASW w celu optymalizacji sprzedaży, zaopatrzenia, serwisu i dystrybucji. Całkowite zamówienie obejmuje sprzęt komputerowy, wdrożenie i usługi outsourcingu.

JAAN- koszalińska firma o statusie spółki cywilnej- została założona przez Janusza Jankowiaka i Andrzeja Woźniakowskiego w czerwcu 1991 roku. Dzisiaj w Koszalinie istnieje magazyn główny oraz centralne biuro i jedna z fabryk grupy zajmującej się produkcją oraz dystrybucją szyb samochodowych.

Obecnie JAAN posiada 29 filii w kraju, które sprzedają, montują oraz naprawiają szyby samochodowe.
Największe z oddziałów w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku Oliwie, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu przekształcono w magazyny hurtowe, co jednocześnie umożliwiło spółce zaopatrywanie niezależnych firm specjalistycznych na terenie Polski. Wynikający z przeobrażeń wzrost obrotów zaowocował możliwością nabywania szyb i akcesoriów samochodowych bezpośrednio od światowych producentów.

W 1996 roku firma Jaan uruchomiła własną fabrykę przednich szyb laminowanych NORDGLASS. Roczny poziom produkcji wynosi obecnie ponad 650 000 sztuk, z czego 50% wyrobów przeznaczonych jest na eksport. NORDGLASS sprzedaje swój produkt do prawie wszystkich krajów europejskich, a także do Afryki. W kwietniu 2001 roku koszalińska firma zmieniała status prawny. JAAN spółka cywilna przekształciła się w spółkę jawną z wydzieloną częścią produkcyjną NORDGLASS sp. z o.o.

W 2003 roku uruchomiono drugą fabrykę szyb samochodowych.  Jej siedziba znajduje się w Słupsku. Jest to zakład produkcyjny wyposażony w kompletną linię do produkcji szyb wielkogabarytowych.

W marcu 2003 roku spółka JAAN podpisała umowę franczyzy, dotyczącą sprzedaży detalicznej na rynku polskim z firmą BELRON, światowym liderem w zakresie napraw i wymiany szyb samochodowych. Belron jest właścicielem znaków handlowych Carglass i Autoglass. Jako jedyny gracz rynkowy o zasięgu globalnym jest najlepiej znaną firmą w branży napraw i wymiany szyb samochodowych, działającą w 24 krajach na trzech kontynentach. 

Jednym z efektów ich pracy było wyprodukowanie elektrycznie ogrzewanych szyb. Ogrzewana szyba do samochodu Chrysler Voyager '95 WS 1225GB HZ USA oraz BMW 7 WS 1496G uzyskała medal "KOSZALIŃSKI PRODUKT 2000", przyznawany przez Środkowopomorską Radę Naczelnej Organizacji Technicznej w Koszalinie.

Dwa lata wcześniej (tj. w 1998 r.) właścicielom firmy "JAAN" nadano tytuł MANAGERA WOJEWÓDZTWA KOSZALIŃSKIEGO ROKU 1997.

W kwietniu 2002 r. Urząd Komitetu Integracji Europejskiej wraz z Business Centre Club, organizatorem IV edycji konkursu promującego polskie wyroby i usługi spełniające unijne standardy, nagrodził MEDALEM EUROPEJSKIM - montaż szyby samochodowej. Rekomendacja wstawiona przez prestiżowe gremium potwierdza europejską jakość usługi, którą oferują hurtownie i filie JAAN.

Źródło: www.ibs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top