loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

BPSC niekwestionowanym liderem kompleksowych wdrożeń systemów ERP w przedsiębiorstwach produkcyjnych

BPSC - Systemy ERP, CRM, HRWedług najnowszego raportu biura badawczo – analitycznego DiS pt. „Kompletność wdrożeń ERP w przedsiębiorstwach produkcyjnych” najbardziej kompleksowe wdrożenia w tym sektorze zrealizowała firma BPSC. Producent systemu Impuls BPSC osiągnął najwyższy, prawie 40% udział w badanym rynku. Na drugim miejscu znalazła się firma SAP z udziałem 35,4%.

 


Przeprowadzona przez DiS analiza stopnia integracji (kompletności) wdrożeń systemów ERP w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych obejmowała siedem obszarów zarządzania: finanse, controlling, środki trwałe, kadry-płace, dystrybucję i sprzedaż, zaopatrzenie i magazyn oraz produkcję. Badanie oparto na bazie blisko 800 przedsiębiorstw produkcyjnych użytkujących oprogramowanie 20 wiodących dostawców 35 pakietów ERP.

Analiza zgromadzonych danych wykazała, że największą średnią kompleksowością charakteryzują się wdrożenia firmy BPSC. Projekty zrealizowane przez BPSC obejmowały średnio 6,5 na 7 badanych obszarów. Kolejne w rankingu wdrożenia firmy SAP osiągnęły średnią 5,7.


Firma BPSC okazała się również zdecydowanym liderem pod względem udziału w rynku wdrożeń integrujących wszystkie 7 badanych obszarów działalności przedsiębiorstw produkcyjnych. Do BPSC należy 38,9% takich wdrożeń. Za BPSC uplasował się SAP z udziałem 35,4%.

„Silna pozycja BPSC na rynku kompleksowych wdrożeń w sektorze produkcyjnym jest potwierdzeniem zarówno wysokiej jakości systemu Impuls BPSC wyposażonego w zaawansowany moduł produkcyjny, jak również zaufania jakim darzą nas klienci, powierzając realizację złożonych projektów.” – powiedział Ignacy Miedziński, prezes BPSC. „Należy zwrócić uwagę na fakt, że im bardziej kompleksowe jest wdrożenie tym większe korzyści odnosi informatyzowane przedsiębiorstwo. Trudno naszym zdaniem mówić o wdrożeniu ERP w firmie, w której system obejmuje tylko sferę finansowo – księgową. Takie przedsiębiorstwo osiąga tylko niewielki procent korzyści jakie można odnieść użytkując system ERP”.

Rozwój oferty BPSC cały czas następuje w kierunku dostarczania klientom rozwiązań obejmujących maksymalnie szeroki obszar ich działalności. Zgodnie z takim podejściem firma na bieżąco poszerza swój pakiet o nowe moduły takie jak Zarządzanie Obiegiem Dokumentów czy Transport i rozwija wersje branżowe systemu.  

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top