loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
ipcc logo 2016 okInfor poinformował, że Groupe Gascogne, francuska firma produkująca opakowania w procesie przetwórstwa drewna, wybrała Infor M3 w ramach projektu restrukturyzacji swoich jednostek wokół jednego rozwiązania.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Zatrudniająca 1700 pracowników i posiadająca 13 zakładów produkcyjnych w Niemczech, Grecji, Francji i Tunezji, Groupe Gascogne jest ważnym francuskim graczem na rynku transformacji drewna na papier. Grupa ma cztery uzupełniające się i zintegrowane obszary (drewno, papier, torby i produkty elastyczne) i jest wiodącym na świecie producentem prążkowanego papieru pakowego, jednym z europejskich liderów w branży toreb przemysłowych i konsumenckich, a także wśród światowych producentów zestawów opakowaniowych i ochronnych. Firma jest notowana na Euronext Growth.

Christophe Lagardère, dyrektor ds. informatycznych Groupe Gascogne, mówi:

Głównym celem projektu, który rozpoczął się na początku 2017 r. jest harmonizacja wszystkich istniejących procesów biznesowych w celu zwiększenia naszej wydajności. Infor M3 zastąpi kilka rozwiązań opracowanych we własnym zakresie, poprawiając identyfikowalność różnych produktów i przepływu materiałów, jakość naszych produktów i, ostatecznie, naszą obsługę klienta.


Infor został wybrany w wyniku przetargu, obejmującego kilkanaście zespołów dostawców i integratorów, ustanowionego w celu objęcia wymagań całego zakresu funkcjonalnego, od zakupów poprzez finanse, produkcję, planowanie, sprzedaż, utrzymanie, aż po wysyłkę. Rozwiązanie będzie obsługiwać 900 użytkowników w 15 różnych lokalizacjach (w tym 13 zakładach produkcyjnych).

Rozwiązanie Infor M3 jest szczególnie dobrze dostosowane do potrzeb przemysłu przetwórczego, zapewniając redukcję kosztów, łatwość integracji, wydajność i szybkość operacji i obsługę specyfiki biznesowej.

Połączenie profesjonalizmu zespołów Infor i partnerskiej firmy Hetic3 pokazało pełny potencjał rozwiązania Infor M3, co wzmocniło nasze przekonanie, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Ponadto, przekonały nas też funkcjonalne bogactwo i elastyczność systemu w zakresie konfiguracji, a także nowoczesny i niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika - dodaje Lagardère.


Pierwsze – pilotażowe - wdrożenie, obejmujące zakres funkcjonalny wspólny dla wszystkich działań grupy, a mianowicie zarządzanie finansami i utrzymaniem, planowane jest w zakładzie Dax we Francji. Wdrożenie wszystkich innych obszarów nastąpi od stycznia 2020 r. i potrwa dwa lata.

Warto także nadmienić, że jednym z decydujących argumentów za wyborem dokonanym przez Groupe Gascogne była także możliwość rozwoju interfejsów API, umożliwiających Infor M3 integrację z zewnętrznymi systemami do obsługi realizacji produkcji i nadzoru nad nią.

Firma planuje wdrożyć w kolejnej fazie chmurową platformę analityczną - Infor Birst, aby zapewnić spójność wszystkich danych i ich zintegrowaną analizę.

Źródło: www.i-pcc.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top