ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Przemiana cyfrowa w sektorze produkcyjnym: Jak systemy ERP podnoszą standardy efektywności produkcyjnej

Cyfrowa transformacja to nieunikniony proces, który zmienia oblicze wielu branż, w tym także przemysłu produkcyjnego. W miarę jak technologie…

Zarządzanie zakupami przez system ERP

Dział zarządzania zakupami w firmie ma na celu optymalizację kosztów jej funkcjonowania. Pracownicy zajmujący się tym obszarem muszą

System ERP dla produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego

Rola systemu ERP jest kluczowa w sektorze produkcji żywności i przetwórstwa mięsnego. Nowoczesny i funkcjonalny system ERP odgrywa istotną rolę

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Korzyści ERP dla dyrektorów finansowych

TODISNowoczesny i zintegrowany system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) to operacyjny oraz finansowy kręgosłup firmy, który wspiera każdy obszar biznesu i łańcucha wartości. Szeroka funkcjonalność systemu wpływa na jego przewagę nad typowymi rozwiązaniami do zarządzania finansami, które automatyzują jedynie pojedyncze operacje biznesowe, a nie cały wieloetapowy proces.



W efekcie, utrudnienia w postaci kopiowania danych i ich ręcznego wpisywania do oddzielnych systemów w celu dalszego przetwarzania, znacznie opóźniają prace. Ponadto starsze wersje są nieelastyczne. Wykorzystując takie rozwiązania przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na dopasowanie ich funkcjonalności do aktualnych potrzeb biznesowych czy też pozyskania pełnej przejrzystości i oceny firmy z perspektywy wszystkich obszarów.

Jeśli Twoja firma zmaga się na co dzień z takim problemem, system ERP przyniesie liczne korzyści:
  • Czy potrzebujesz przejrzystości finansowej we wszystkich obszarach swojej działalności lub czy twoja firma nadal korzysta z arkuszy kalkulacyjnych do zarządzania finansami?
  • Czy twoja firma działa na skalę międzynarodową, w kilku krajach i planujesz dalszy rozwój biznesowy, w tym przejęcia?
  • Czy podlegasz ogólnie przyjętym zasadom księgowania (GAAP), Międzynarodowym Standardom Sprawozdawczości Finansowej (IFRS), ustawie Sarbanes-Oxley lub jakimkolwiek innym krajowym lub międzynarodowym nadzorom finansowym?
Transparentne i Przejrzyste Finanse

Mówiąc o finansach kluczową kwestią jest kontrola i szybka reakcja na zmiany. Firma musi nadążać za tempem rozwoju rynku i swojego biznesu, dynamiczne reagując na nowe sytuacje i adekwatnie optymalizując wyniki finansowe. Oznacza to, że każda osoba w twojej firmie, która ma realny wpływ na finanse, musi wiedzieć jak funkcjonuje przedsiębiorstwo na co dzień. W globalnym środowisku biznesowym istotny jest także etap planowania pewnych procesów z wyprzedzeniem, co pozwala na uniknięcie zagubienia danych w natłoku informacji.

Odpowiedzią na sprawniejsze zarządzanie finansami są nowe systemy ERP. Narzędzia dostępne w systemie pozwalają na dokładniejsze mierzenie wyników, zarządzanie pracą grupową oraz wysyłanie odpowiednich powiadomień. Dzisiaj pracownicy potrzebują wsparcia i kontaktu z przełożonymi w czasie rzeczywistym. Rozwiązania, które to umożliwią powinny być częścią infrastruktury, którą wykorzystują każdego dnia. Co więcej, standardem powinny być wbudowane kokpity menedżerskie z graficznie przedstawionymi wskaźnikami KPI’s, co ułatwia menedżerom podejmowanie właściwych decyzji w perspektywie krótko i długoterminowej. Strategiczne zastosowanie tych rozwiązań uwalnia zasoby i umożliwia wdrożenie metody zarządzania przez wyjątki (management by exception). Do grona przykładowych informacji, które powinny znaleźć się w standardowym kokpicie menedżerskim oraz wśród KPI’s, dotyczących oceny poszczególnych dostawców należy zaliczyć wskaźnik rotacji należności (DSO) oraz rotacji zobowiązań (DPO). Pozwolą one na zdefiniowanie rachunku przepływów pieniężnych (cash flow) firmy, wydajności dostawców oraz zaległości w zamówieniach sprzedaży i harmonogramie dostaw.

Wsparcie dla Firmy Globalnej

Przed przedsiębiorstwami, które działają na skale globalną stoją wyjątkowe wyzwania i szanse. Dotyczą one zarówno kwestii kontroli procesów i finansów, ograniczania kosztów operacyjnych, przejrzystości finansowej czy zarządzanie łańcuchem dostaw w ramach struktur poza firmowych. Zintegrowane, nowoczesne systemy ERP stanowią istotne wsparcie, będąc centralnym punktem zarządzania globalną infrastrukturą transakcyjną organizacji. Firmowy system aplikacji działa jak zintegrowana, pojedyncza przechowalnia danych od tych finansowych, po 360 stopniowy przegląd klientów pod kątem specyficznych informacji kredytowych, zamówień, faktur i historii płatności. Takie funkcjonalności powinno się traktować niemal jako standard, dostępny w ramach wykorzystywanego systemu finansowego.
 
W kontekście działalności globalnej warto wspomnieć o „wielokrajowej” funkcjonalności, która dotyczy nie tylko możliwości wyboru języka w aplikacji. Nowoczesny system ERP zawiera aplikację finansową, która jest nie tylko globalna, ale i lokalna poprzez konfigurację spełniającą miejscowe wymagania finansowe i regulacje podatkowe. Jako organizacja o profilu międzynarodowym musisz zarządzać danymi z jednej strony spełniając lokalne wymagania i regulacje, z drugiej gwarantując klientom spójność rozproszonych operacji biznesowych. Używając ERP zwiększy się wydajność operacyjna firmy, przejrzystość finansowa i wzrośnie satysfakcja klienta.

Zarządzanie, ryzyko i zgodność z przepisami (GRC)

Osiągnięcie finansowej przejrzystości i skutecznej kontroli w firmie może być sporym wyzwaniem, szczególnie gdy liczne procedury prawne i procesy biznesowe są mocno rozdrobnione i wykonywane ręcznie. Efektywna strategia zarządzania, kontroli ryzyka i zgodności z przepisami pomaga firmom i ich pracownikom spełniać wymagania, utrzymać ład korporacyjny i gwarantuje, że pracownicy na wszystkich szczeblach zdają sobie sprawę z konsekwencji płynących z ryzyka niezgodności. Oczekiwania dotyczące ochrony informacji firmowych przed piractwem, oszustwem czy sabotażem, rosną wśród różnych grup interesariuszy, jak audytorzy, organy regulacyjne czy klienci. Systemy ERP kontrolują większość informacji narażonych na potencjalne ryzyko. Systemy ERP nowej generacji zapewniają funkcjonalność GRC dzięki połączeniu modułów oprogramowania i usług powiązanych. Jest ona w pełni zgodna z międzynarodowymi standardami oraz najlepszymi praktykami. Dotyczy to publikowanych norm na temat zarządzania firmami i finansami, jak IFRS i GAAP, a także międzynarodowych przepisów dotyczących handlu, w tym ograniczenia stosowania substancji niebezpiecznych (RoHS), dyrektywy w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) oraz północnoamerykańskiego porozumienia w sprawie wolnego handlu (NAFTA).

Źródło: www.epicor.pl


TODIS CONSLTING GROUP - autoryzowany partner firmy Epicor Software Poland. www.todis.pl


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top