exactglobeexactglobeExact Globe Next

(EXACT SOFTWARE POLAND Sp. z o.o.)

 Exact Globe Next jest standardowym systemem wspomagającym zarządzanie przedsiębiorstwem klasy ERP. Przechowywane w nim informacje są zapisane, połączone i zarządzane poprzez jedną, centralną bazę danych. System łączy w sobie funkcjonalności księgowości finansowej, logistyki, zarządzania produkcją oraz projektami.

 


 
Ogólny opis systemu:Dzięki integracji z Exact Synergy Enterprise i pracy na jednej bazie danych, mają Państwo możliwość włączenia w procesy realizowane standardowo przez pracowników biurowych, również osoby pracujące w terenie. Dzięki wykorzystaniu przeglądarki internetowej, Exact Synergy Enterprise umożliwia pracownikom, klientom, dostawcom oraz partnerom nieograniczony kontakt z Państwa firmą. Exact Globe Next jest również w pełni zintegrowany z oprogramowaniem Outperform, dzięki czemu użytkownicy mogą zarządzać całym procesem biznesowym, od prognozowania sprzedaży po planowania i realizacji działań firmy przy pomocy rozwiązania  ERP. Pełna integracja występuje również w obszarze rozwiązań typu BI, przy ścisłej współpracy z orpogramowaniem Qlikview.

System ERP Exact Globe Next automatyzuje następujące obszary działania firmy:

  • Księgowość finansowa
  • Zamówienia i fakturowanie
  • Gospodarka magazynowa
  • Zarządzanie projektami
  • Kontrola produkcji

Dedykowane branże::

Handel, produkcja, transport, usługi, ubezpieczenia, media, służba zdrowia


Przykładowe wdrożenia:


Firmy:
  • KGHM Metraco
  • Emig
  • Svantek

Docelowy użytkownik:
średnie i duże przedsiębiorstwa

Ilość zrealizowanych wdrożeń:ponad 300

Preferowane platformy bazodanowe:
Microsoft SQL 2012

Opisy modułów:


System ERP Exact Globe Next automatyzuje następujące obszary działania firmy:

Księgowość finansowa
Rzetelność, szybkość i przejrzystość to podstawowe cechy systemu finansowo – księgowego, który jest niezbędny w każdej nowocześnie zarządzanej firmie. Dzięki Exact Globe Next mogą Państwo w każdej chwili otrzymać aktualne informacje dotyczące stanu finansów przedsiębiorstwa. System umożliwia sprawdzenie struktury należności i zobowiązań, ułatwia budżetowanie pozwala określić przyszłe wpływy i wydatki oraz przewiduje i kontroluje koszty wraz z przychodami. Wszystkie te informacje dostępne są natychmiast i pozwalają na podejmowanie decyzji menedżerskich. Co więcej, system finansowo-księgowy osadzony jest we wszystkich procesach biznesowych Państwa przedsiębiorstwa. Oznacza to, że informacje finansowe gromadzone są od chwili rozpoczęcia aż do zakończenia wszystkich procesów zachodzących w ramach firmy.

Zamówienia i fakturowanie
Podstawowym warunkiem właściwego funkcjonowania działu sprzedaży jest natychmiastowy dostęp do pełnej informacji na temat aktualnej oferty handlowej. Oprogramowanie dla firm Exact Globe Next dodatkowo daje możliwość sprawdzania dostępności towarów, zarządzania cennikami w zależności od samodzielnie zdefiniowanych parametrów oraz optymalizuje dostawy. Funkcje dotyczące zarządzania sprzedażą umożliwiają także kontrolę kredytów, planowanie zamówień zakupu, zarządzanie transportem i właściwy wybór warunków dostawy. Korzystając z pakietu zamówienia i fakturowania mogą Państwo dostosować program do indywidualnych potrzeb firmy.

Gospodarka magazynowa
Niezawodna i efektywna sieć dystrybucyjna jest podstawą prawidłowego funkcjonowania współczesnych organizacji handlowych i produkcyjnych. Dla prawidłowego funkcjonowania firmy niezbędny jest natychmiastowy dostęp do informacji o stanach magazynowych. Dzięki tym danym możliwa jest kontrola i optymalizacja stanów magazynowych. Exact Globe Next dostarcza zintegrowanych narzędzi pozwalających na kontrolę i optymalizację zapasów. Umożliwia też zarządzanie zakupami, koordynację dostaw, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów do identyfikacji (kody kreskowe RFID), eliminuje dodatkową pracę i możliwość pomyłki. Pełna integracja z pozostałymi obszarami przedsiębiorstwa (dane finansowe, produkcyjne, zamówienia sprzedaży), pozwala na bezbłędną obsługę procesów logistycznych w powiązaniu z danymi dotyczącymi całej firmy.

Zarządzanie projektami
Exact Globe Next dostarcza jedno zintegrowane narzędzie pozwalające na planowanie, zarządzanie i kontrolę w ramach jednego lub wielu projektów. Wszystkie informacje dotyczące planowania i realizacji zadań związanych z projektem gromadzone są w jednej bazie danych, niezależnie od tego, czy są to dane finansowe, kadrowe, logistyczne czy jest to dokumentacja związana z danym przedsięwzięciem. Kontrola budżetu, rozliczanie kamieni milowych i zarządzanie dokumentacją projektu są dostępne dla wszystkich, którzy takich informacji potrzebują i maja do niej prawa.

Kontrola produkcji
Exact Globe Next umożliwia zarządzanie procesami produkcyjnymi. System ERP posiada funkcjonalności umożliwiające produkcję „na magazyn”, jak i „na zamówienie”. W funkcjonalność systemu została wbudowana możliwość zarządzania zapasami surowców, czasem pracy maszyn, zasobami ludzkimi oraz zmianami receptur i odpadami. Nasz system pozwala na swobodną pracę w środowisku rozproszonym, umożliwia również zarządzanie produkcją komponentów i półproduktów, zlokalizowaną w innych zakładach produkcyjnych. Pełna integracja z innymi funkcjami systemu Exact Globe Next pozwala również koordynować dane finansowe i logistyczne wraz z informacjami pochodzącymi z systemu kadrowo-płacowego (pełne ERP)


Czas wdrożenia:
3 - 12 miesięcy

Wymagania techniczne:
Windows 7, Microsoft Office 2013;
Internet Explorer 10PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top