Infor wspiera Nutreco w transformacji cyfrowej

Infor poinformował, że Nutreco, światowy lider produkcji pasz dla zwierząt i pokarmu dla ryb, wybrał rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage. Wesprze ono cyfrową transformację firmy. Nutreco, oprócz dostarczania paszy dla zwierząt, oferuje rolnikom kompleksowe usługi w zakresie żywienia i zdrowia zwierząt, pozwalając na optymalizowanie procesów i zaspokajanie globalnego zapotrzebowania na mięso i ryby.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Ponad 80 lat działalności pozwoliło Nutreco zdobyć wiedzę i bogate doświadczenie nt. potrzeb żywnościowych i zdrowotnych wielu gatunków zwierząt, m.in. krów czy łososi hodowlanych. Poprzez optymalizację mieszanki pasz, Nutreco przyczynia się do poprawy zdrowia zwierząt i wydajności produkcji hodowlanej, pomagając klientom zwiększać rentowność. Nutreco dysponuje 100 zakładami produkcyjnymi w 35 krajach i 11 ośrodkami badawczo-rozwojowymi w 7 krajach. Na potrzeby transformacji cyfrowej Nutreco potrzebowało globalnej platformy, pozwalającej skonsolidować, wyszukiwać i przekazywać kluczowe informacje. Globalne wdrożenie chmury obejmujące 3000 użytkowników pomoże zharmonizować procesy w Nutreco, obniży ryzyko i zapewni nowoczesną platformę opartą na chmurze, wspierającą cyfrową strategię firmy.

Transformacja cyfrowa Nutreco opracowywana jest we współpracy z agencją Infor H&L Digital i obejmie tworzenie „cyfrowego obrazu klientów” Nutreco – rolników. Według tej koncepcji rolnicy będą mogli angażować się w projekt, weryfikować i określać wymagania dotyczące dowolnego aspektu zdrowotnego paszy dla zwierząt, co pozwoli Nutreco opracować dla nich nowe, zróżnicowane usługi. W kolejnym etapie współpracy Nutreco będzie również dążyć do rozszerzenia relacji z Infor dzięki wykorzystaniu sieci handlowej GT Nexus zapewniającej digitalizację łańcucha dostaw i poprawę globalnej współpracy w obszarze zamówień i zapasów.
W społeczności rolniczej naszych klientów mamy do czynienia ze złożonością wyzwań. Przykładowo, zwierzęta mogą osiągać pożądaną wagę zbyt wolno, przy czym krowy ze względu na wymagania zwiększenia ilości dostarczanej paszy, natomiast w przypadku ryb problemem może być często szkodliwy poziom ph wody. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, te niekorzystne zjawiska mogą mieć znaczny wpływ na sukces hodowli i jej wydajność – komentuje Henry Van De Ven, CIO i Digital Leader w Nutreco. W związku z tym model biznesowy ukierunkowany na dostarczanie wiedzy na temat zdrowia i żywienia zwierząt stanowi doskonałą okazję poprawy usług świadczonych naszym klientom oraz ich zróżnicowania. Jednak kluczem do sukcesu jest skalowanie tego modelu i dostarczanie go w sposób dostosowany do potrzeb klienta.
Do osiągnięcia naszego celu niezbędna jest transformacja cyfrowa. Dlatego konieczna była ścisła współpraca nie z dostawcą, ale z zaufanym partnerem. Mamy absolutne zaufanie do zespołu Infor i cieszymy się z możliwości wspólnej realizacji naszej podróży przez transformację, pozwalającej osiągnąć konkretne korzyści na każdym etapie.
Przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają dostrzegać możliwości, jakie daje technologia cyfrowa" – komentuje Andrew Kinder, VP Industry Strategy, Infor. "W przypadku firmy Nutreco przejście do modelu chmury było kluczowe i pozwoliło zminimalizować ryzyko i skonsolidować procesy na całym świecie w ponad 100 zakładach produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych możliwe stało się zapewnienie efektywności operacyjnej oraz tworzenie nowych usług, co w przyszłości pozwoli Nutreco lepiej spełnić oczekiwania klientów końcowych branży rolnej i w efekcie zwiększyć udziały w rynku. Zespół w Nutreco jest niesamowicie wizjonerski i wykorzystuje najlepsze praktyki w swojej branży, co pozwala nam wspólnie i z radością przechodzić transformację.
Źródło: www.infor.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top