Kontroluj koszty dzięki systemowi V-Desk

Organizacja działu zakupów w firmie to nie lada wyzwanie, przed którym stoi większość przedsiębiorstw. Efektywne procesowanie zamówień oraz kontrola ponoszonych kosztów, wraz z nadmiarem pojawiających się dokumentów, sprawia coraz więcej problemów. Jak im przeciwdziałać? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Rozwiązaniem jest wdrożenie systemu workflow, który usprawnia proces zakupów. Eliminuje wersje papierowe dokumentów i przyspiesza ich przepływ. Wystarczy złożyć wniosek w systemie V-Desk i wskazać zapotrzebowanie zakupowe. Platforma umożliwia określenie dokładnej ścieżki jego obiegu, która może być dowolnie modelowana przez organizację, w zależności od wypracowanych potrzeb i procedur.

Modelowanie opisywanego procesu jest czynnością administracyjną, wykonywaną przez wyznaczone osoby w przedsiębiorstwie. Dostęp do narzędzia V-Desk mają pracownicy posiadający uprawnienia, o których nadaniu decyduje managerowie danej firmy. Przygotowany wniosek zakupowy zostaje automatycznie wysłany do osoby odpowiedzialnej za jego akceptację. Wnioskodawcy mają możliwość kontrolowania przebiegu sprawy, sprawdzając aktualne statusy przypisane do danego zadania oraz jego historię. Platforma umożliwia również wysyłanie zaakceptowanych zamówień bezpośrednio do dostawcy. System jest ułatwieniem zarówno dla podwładnych, jak i managerów, którzy w końcu mogą kontrolować wszystkie wydatki ponoszone przez ich dział, a także monitorować budżet na dany okres.

Dział zakupu to nie tylko zapotrzebowania, to też zamówienia, gwarancje oraz oferty. Zakres działania jest szeroki, dlatego warto pomyśleć o jego optymalizacji. Tym bardziej, że sprawność funkcjonowania firmy uzależniona jest od efektywności organizacji zakupowej. System V-Desk w każdej chwili może zostać rozbudowany o kolejne typy dokumentów, co pozwala usprawnić również np. obieg faktur, wniosków urlopowych, a nawet delegacji. Digitalizacja różnych typów dokumentów to wyróżnik nowoczesnych firm.

Źródło: Primesoft

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top