Porozmawiajmy o Przemyśle 4.0

Koncepcja Przemysłu 4.0 zyskuje coraz bardziej na popularności. Redakcja „Control Engineering Polska” postanowiła włączyć się do dyskusji na ten temat i zorganizować w Warszawie Konferencję i Wystawę Przemysł 4.0. Pierwsza edycja odbędzie się 12 kwietnia.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Idea budowy niezwykle silnie zautomatyzowanych i zrobotyzowanych zakładów wytwórczych, w których w dodatku można wytwarzać bardzo krótkie i zindywidualizowane partie urządzeń czy towarów zatacza coraz szersze kręgi. Mówi się o niej coraz więcej, zastanawiając się nad rozmaitymi aspektami rodzącej się koncepcji cyfrowej Fabryki przyszłości.

Na świecie powstały już pierwsze próbki linii produkcyjnych nowego rodzaju, ale na razie wciąż jesteśmy na etapie tworzenia się koncepcji, zbierania w całość tego, co już wiemy o automatyzacji i robotyzacji oraz tworzenia z tego nowego modelu. Publikowane są artykuły w prasie fachowej, sporządza się analizy, a także przeprowadza seminaria i spotkania fachowców dzielących się wiedzą na ten temat. Redakcja „Control Engineering Polska” postanowiła dołożyć do tego swoje trzy grosze. 12 kwietnia zorganizuje w Warszawie Konferencję i Wystawę Przemysł 4.0.

Bogaty program

Zapowiada się niezwykle ciekawe wydarzenie, którego uczestnicy będą mogli nie tylko sprawdzić „stan badań” nad Przemysłem 4.0, ale także prześledzić najnowsze technologie dla Przemysłowego Internetu Rzeczy oraz Big Data, a także porozmawiać o bezpieczeństwie sieci i komputerów przemysłowych z danymi w chmurze. Konferencja i Wystawa będą także platformą dla uznanych ekspertów w dziedzinie badań, rozwoju i nauki, jak również dla doświadczonych inżynierów. Zaprezentują oni swoje najnowsze rozwiązania i wyniki badań oraz ich wpływ na użytkowników i kadrę kierowniczą, decydującą o tym, w jaki sposób i jak dużo zainwestować w rewolucyjną technologię bliskiej przyszłości.
Koncepcja Przemysłu 4.0 jest nie tylko ciekawa sama w sobie, ale mówi się o niej jako o kolejnej rewolucji przemysłowej, która zmieni oblicze produkcji, a może nawet, kto wie, w wyniku swojego rozwoju wywróci ją do góry nogami – mówi Wojciech Stasiak, redaktor naczelny „Control Engineering Polska”. – Europa traktuje ją jako szansę na ponowny powrót do gry w walce o silny przemysł, który został w dużej mierze „wysłany” do Azji i do miejsc z tanią siłą roboczą. Dla Polski to także okazja do włączenia się do tego technologicznego i cywilizacyjnego nurtu, oczywiście pamiętając o rozmaitych ryzykach, jakie się z tym wiążą. Właśnie o tych wszystkich aspektach chcemy porozmawiać w ramach szykowanej kwietniowej imprezy.
Dlaczego warto tu być?

Uczestnicy poznają nowe metody i informacje, jak inwestować, wdrażać i wykorzystać ideę Przemysłu 4.0 w celu radykalnej poprawy operacji przemysłowych i produkcyjnych. Poznają również najnowsze odkrycia naukowe i techniczne, dowiedzą się o zarówno przyszłych możliwościach, jak i zagrożeniach, a także spotkają się z głównymi ekspertami w branży. Jak zwykle w tego typu imprezach będzie również okazja do nawiązania biznesowych kontaktów.

Warto dodać, że dzień później, 13 kwietnia, odbędzie się podobna impreza, przeprowadzona pod egidą redakcji „Inżynierii i Utrzymania Ruchu”. Do uczestnictwa w obu wydarzeniach organizatorzy zapraszają przede wszystkim kierowników i specjalistów od planowania strategicznego, menedżerów IT, kierowników utrzymania ruchu, kierowników produkcji, inżynierów automatyki przemysłowej, specjalistów ds. robotyki.

Udział w obu konferencjach jest bezpłatny. Wszystkie informacje pojawiają się na bieżąco na stronie: http://www.erp-view.pl/konferencje/konferencja_przemysl_4_0.html

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top