DSR na fali wzrostu i rozwoju

Firma DSR uzyskała ponad 150-procentowy wzrost przychodów związanych z doradztwem i realizacją projektów informatycznych. Podstawę wzrostu obrotów stanowiła realizacja umowy dystrybucyjnej z QAD. Spółka przekroczyła o ponad 50% wynik sprzedaży licencji QAD na rynku polskim. W ciągu roku od czasu podpisania umowy dystrybucyjnej z amerykańskim producentem oprogramowania, DSR stworzyła jedno z większych polskich centrów kompetencyjnych oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla firm produkcyjnych.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Realizacja umowy dystrybucyjnej z QAD

Na mocy umowy pomiędzy spółkami, podpisanej na początku 2013 roku, DSR zapewnia obsługę wszystkich obszarów informatycznego wsparcia dla biznesu znajdujących się w ofercie QAD, w tym aplikacji klasy ERP, CRM, Supply Chain Management oraz Business Intelligence. Obok obsługi rozwiązań QAD, spółka zajmuje się współpracą z dostawcami oprogramowania uzupełniającego środowisko ERP o specjalizowane aplikacje dla firm produkcyjnych. Należy do nich Preactor APS obsługujący proces planowania i harmonogramowania dostaw, RF Express Eagle odpowiedzialny za optymalizację procesów logistycznych, aplikacje Open Data w dziedzinie zarządzania i kontrolą przebiegu produkcji oraz rozwiązania Business Intelligence oparte na różnych technologiach.
Celem realizacji strategii rozwoju spółki przyjęliśmy działania zmierzające w ściśle określonych kierunkach. Koncentrujemy się na wdrażaniu rozwiązań klasy ERP firmy QAD, które tworzą podstawę informatyczną działania firmy produkcyjnej. Jako uzupełnienie aplikacji QAD oraz innych systemów ERP oferujemy systemy wzbogacające ERP, czyli aplikacje typu APS, PLM i SCM, a także MES, czy Business Intelligence. Duże zainteresowanie klientów i wysokie wyniki sprzedaży pokazują, że rynek ERP w Polsce jest w bardzo dobrej kondycji, szczególnie jeżeli chodzi o rozwiązania branżowe – zaznacza Piotr Rojek, Prezes Zarządu DSR.
Nowe projekty, wzmocnienie kompetencji

Dzięki coraz dynamiczniejszej sprzedaży systemów QAD Enterprise Applications oraz dużej popularności systemów APS (zaawansowane harmonogramowanie produkcji) i SFDC (systemy zbierania danych z produkcji) DSR zanotował ponad dwukrotny wzrost przychodów. Spółka w 2013 roku rozpoczęła trzy nowe projekty wdrożenia systemu ERP: dla spółki Jamar, Polsoft oraz Toshiba. Co więcej, firma podpisała umowy na aktualizację oprogramowania QAD Enterprise Applications z przedsiębiorstwami : Zakład Mięsny Dobrowolscy ZMD, Alsen (Grupa AB S.A.) oraz Sonoco Packaging Services – producent opakowań m.in. dla Gillette.
Dzięki doświadczeniu naszego zespołu poszerzonego o konsultantów z QAD Polska możemy kompleksowo wspierać firmy produkcyjne oraz rozszerzać portfolio o nowe projekty i rozwiązania. Dalsze wzmacnianie pozycji jako partnera informatycznego wśród firm z branży spożywczej, farmaceutycznej, maszyn i urządzeń, sektora metalowego i motoryzacyjnego oraz elektronicznego i elektrotechnicznego wciąż stanowi nasz podstawowy cel – dodaje Piotr Rojek.
W ramach tworzenia centrum kompetencyjnego rozwiązań IT dla firm produkcyjnych DSR znacznie poszerzył zespół o doświadczonych konsultantów QAD Enterprise Application.
Rok 2013 uznajemy za wyjątkowo udany. Udało nam się sprawnie zrealizować projekt transferu wiedzy i kompetencji ludzi z QAD Polska. Powiększyliśmy zespół zarówno w obszarze technicznym, programistycznym, jak i konsultacyjnym. Co najważniejsze, zanotowaliśmy imponujący wzrost przychodów. Zależy nam na zachowaniu dwucyfrowego wzrostu również w 2014 r. – podsumowuje Piotr Rojek.
Zaangażowanie specjalistów DSR w projekt transferu oraz imponujące wyniki sprzedaży doceniła także spółka QAD.
Współpraca z DSR w pełni zaspokoiła nasze oczekiwania. Zmiana modelu biznesowego i naszej działalności w Polsce okazała się sukcesem nie tylko dla nas, ale także dla naszych partnerów. Jednak co najistotniejsze, największą korzyść uzyskali nasi klienci, którzy mają dostęp do kompleksowego wsparcia procesów zarządzania – zapewnia Jean Claude Walravens, Senior Vice President, QAD EMEA.
Perspektywy na przyszłość

DSR w 2014 roku planuje rozwój swojej oferty w kierunku systemów typu PLM i SFDC. Co więcej, odpowiadając na potrzeby rynku, spółka będzie oferowała rozwiązania dostępne w trybie SaaS (Software as a Service), przede wszystkim QAD Cloud.
Systemy PLM będziemy oferować jako dodatkowe moduły integrowalne z rozwiązaniami ERP. Analiza polskiego rynku pokazuje, że zainteresowanie firm aplikacjami zarządzającymi cyklem życia produktu jest bardzo ważnym elementem, na który coraz częściej zwracają uwagę menedżerowie przedsiębiorstw produkcyjnych. W celu rozwoju naszych kompetencji w zakresie rozwiązań SFDC i PLM, planujemy dalsze inwestycje w zasoby wiedzy i doświadczenia, dalej rozszerzając nasz zespół specjalistów – mówi Piotr Rojek.
Źródło: DSR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top