Oracle inwestuje w Engine Yard

Firma Oracle poinformowała, że zdecydowała się na strategiczną inwestycję w mniejszościowy pakiet udziałów w Engine Yard, czołowym przedsiębiorstwie oferującym środowisko programistyczne w chmurze, które obsługuje popularne języki stosowane do tworzenia aplikacji internetowych, takie jak Ruby, PHP i Node.js.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Rozwiązanie Engine Yard to platforma udostępniana w formie usługi (Platform-as-a-Service — PaaS). Automatyzuje ona konfigurację, wdrażanie i bieżącą obsługę środowiska, co umożliwia programistom szybkie tworzenie i wdrażanie aplikacji w chmurze oraz zarządzanie nimi.

W związku z inwestycją, Oracle i Engine Yard zamierzają ściśle ze sobą współpracować, aby zapewnić twórcom aplikacji szerszy wybór narzędzi programistycznych i wdrożeniowych w chmurze. Przedsiębiorstwa planują połączenie swoich ofert w dziedzinie PaaS, co umożliwi użytkownikom szybsze tworzenie aplikacji w bezpiecznym, niezawodnym i skalowalnym środowisku.

Pozwoli to również programistom sprawniej rozszerzać pakiety aplikacji pod kątem dodatkowych wymagań biznesowych, a także tworzyć prototypy i testować oraz wdrażać nowe, specjalnie opracowane aplikacje bez konieczności konfigurowania i serwisowania infrastruktury.

Firma Engine Yard będzie w dalszym ciągu działać na rynku jako niezależne przedsiębiorstwo. Warunki finansowe inwestycji nie zostały ujawnione.
Rosnąca popularność środowisk mobilnych i serwisów społecznościowych oraz związane z nimi potrzeby sprawiają, że programiści pracujący nad nowymi aplikacjami internetowymi w językach Ruby, PHP i Node.js potrzebują wydajnych narzędzi udostępnianych w modelu PaaS — powiedział Thomas Kurian, wiceprezes Oracle ds. rozwoju produktów. Cieszymy się z możliwości integracji usług Oracle Cloud z platformą Engine Yard, pozwoli to nam bowiem rozszerzyć naszą ofertę rozwiązań PaaS dla programistów aplikacji internetowych
Dzięki współpracy Oracle i Engine Yard programiści zyskają szeroką gamę najlepszych narzędzi do tworzenia i wdrażania aplikacji — powiedział John Dillon, dyrektor generalny firmy Engine Yard. „Globalna skala działania i zasoby Oracle w połączeniu z naszą rozległą wiedzą specjalistyczną w dziedzinie wdrażania aplikacji internetowych pozwolą nam zapewnić firmom kompletną, niezawodną platformę programistyczną, która ułatwi im bezproblemowe wykorzystanie możliwości chmury
Źródlo: ORACLE

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top