Sage zbiera najwyższe noty od dystrybutorów

SAGE - ERP, systemy ERPFirma Sage sp. z o.o. – wiodący producent oprogramowania wspomagającego zarządzenie dla sektora MSP w Polsce – zdobyła nagrodę w VII edycji Konkursu na Najlepszy Program Partnerski. Przy tej okazji dwutygodnik IT Reseller, organizator konkursu, przeprowadził bardzo interesujące badanie korzyści współpracy w kanałach partnerskich, widzianych z perspektywy producentów oraz dystrybutorów. Zestawienie wyników badań ukazuje rozbieżności, których analiza udziela rynkowi IT wskazówek do doskonalenia współpracy w kanałach partnerskich.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
W opinii producentów czynniki mające decydujący wpływ na odczuwanie korzyści ze współpracy z nimi to dodatkowe rabaty, współfinansowanie kosztów reklamy oraz szybki dostęp do informacji i nowych produktów. Tymczasem, wg dystrybutorów główne korzyści wiążą się z prestiżem i szkoleniami. Resellerzy wskazują, że współpraca z renomowanym producentem oraz zapewniane przez niego szkolenia specjalistyczne (w tym darmowe), najmocniej wpływają na ich wizerunek, wiarygodność i siłę rynkową.
Wyniki badań mogą sugerować, że w sprzedaży specjalistycznych rozwiązań coraz większe znaczenie mają wysoko rozwinięte kompetencje oraz zaufanie do marki. Choć trudno wyciągać generalne wnioski dla całej branży, wydaje się, że w przypadku sprzedaży oprogramowania wspomagającego zarządzanie dystrybutorzy mają rację: w efektywnej sprzedaży kryterium cenowe przestaje pełnić kluczową rolę – mówi Beata Szafarczyk-Cylny, Dyrektor Działu Współpracy z Partnerami w Sage sp. z o.o.
Zdaniem dystrybutorów, Sage oferuje najbardziej nowatorski program partnerski w Polsce. Producent oprogramowania doskonali go od lat. Stara się co roku wzbogacać, wprowadzać i integrować w logiczną całość najlepsze elementy obecne na rynku. Równocześnie, różnicuje możliwości współpracy w zależności od jej skali, czasu trwania i generowanych przez dystrybutora obrotów oraz nieustannej edukacji form partnerskich.
Myślę, że dystrybutorzy docenili w naszym programie kilka czynników. Po pierwsze, rzeczywiście oferujemy to, na czym im najbardziej zależy i co pokazały badania IT Resellera. Po drugie, zapewniamy wysoką elastyczność. Partnerzy mają możliwość wybierania z naszego programu partnerskiego tego, co dla nich najlepsze, pod indywidualnym kontem. Po trzecie, to kwestia przejrzystości i umiejętnej prezentacji. Udało się nam zintegrować wszystkie narzędzia w jedną całość i dodatkowo zaprezentować ją w przystępnyi logiczny sposób – dodaje Dyrektor Beata Szafarczyk-Cylny.
Drogowskazy Cyfrowej Polski 2011 – tu Sage także triumfuje

Poza nagrodą za najbardziej nowatorski program partnerski, firmie Sage przyznano jeszcze jedną nagrodę – Drogowskaz Cyfrowej Polski 2011, w ramach I edycji konkursu dwumiesięcznika Cyfrowa Polska. Nagrodą uhonorowano system e-Dokumenty, który m.in. pozwala firmom z sektora MSP wystawiać fakturyw postaci elektronicznej. Rozwiązanie to Sage wprowadziło na rynek w I połowie roku. Redakcja Cyfrowej Polski uzasadnia decyzję przyznania nagrody e-Dokumentom, ponieważ system ten otwiera przed tysiącami firm i organizacji nowe możliwości przeniesienia faktur do postaci cyfrowej.

Redakcja wskazuje, że upowszechnienie e-Faktur w sektorze MSP, który stanowi podstawę polskiej gospodarki, pozwoliłoby na gigantyczne oszczędności w firmach i usprawnienie obrotu fakturami. Nagrodę odebrał jeden z pomysłodawców i współautor rozwiązania e-Dokumenty, Juliusz Bojda, z-ca lidera zespołu projektowego w Sage.

Źródło: www.sage.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top