BCC prezentruje strategię na lata 2011 - 2014

8 października br. Bartłomiej Buszczak, Prezes BCC, przedstawił strategię rozwoju firmy na lata 2011-2014. Strategia „BCC +international” zakłada otwarcie kilku oddziałów zagranicznych, podwojenie zespołu konsultantów oraz znaczne zwiększenie przychodów firmy z projektów poza Polską, przy jednoczesnym utrzymaniu pozycji lidera rynku SAP w kraju.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
W ostatnich trzech latach BCC zajęło pozycję jednego z największych polskich eksporterów usług IT, a około 40% przychodów firmy pochodziło z zagranicy. Międzynarodowi klienci zlecali BCC m.in. budowę i rozwój korporacyjnych systemów SAP, a także ich wdrożenia – w sumie w ponad 20 krajach. Poza Polską, BCC realizowało projekty głównie w krajach zachodniej i wschodniej Europy, ale także w dalszych lokalizacjach, na przykład w Indonezji czy w Egipcie. Jednocześnie, firma cały czas pozostaje liderem rynku usług SAP w Polsce. Dysponuje największym zespołem konsultantów SAP w kraju, a także profesjonalnym centrum outsourcingowym.
Jesteśmy gotowi do szybkiego rozwoju i dalszej ekspansji za granicę. Pozostając niekwestionowanym liderem rynku SAP w Polsce, zamierzamy zbudować pozycję BCC jako znaczącego, niezależnego dostawcy usług SAP w skali międzynarodowej. Stąd nazwa nowej strategii, wymawiana: BCC plus international – mówi Bartłomiej Buszczak, Prezes BCC.
Według założeń strategii BCC +international, firma otworzy oddziały w kilku europejskich krajach, w tym w Niemczech. Plan zakłada zwiększenie zespołu konsultantów do ponad 400 osób, w tym budowę centrum nearshoringowego za wschodnią granicą. W efekcie, przychody firmy w ciągu 4 lat ulegną podwojeniu przy czym docelowo co najmniej 60% przychodów będzie pochodzić z realizacji projektów poza Polską.

Rozwój będzie finansowany z bieżących zysków przedsiębiorstwa. Jeśli potwierdzą się scenariusze polepszenia koniunktury gospodarczej, BCC powróci do planów emisji publicznej akcji.

Zgodnie z założeniami BCC +international, oferta BCC nadal będzie się koncentrować na usługach związanych z systemami SAP, na outsourcingu IT oraz na projektach konsultingowych z pogranicza IT i doradztwa biznesowego.
Nasi międzynarodowi klienci wysoko oceniają jakość usług BCC. Bazując na tych standardach i wieloletnich doświadczeniach, jesteśmy w stanie zapewnić klientom wsparcie w projektach SAP praktycznie na całym świecie – podkreśla Bartłomiej Buszczak.
Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top