IFS udoskonala zarządzanie projektami

IFS - systemy ERP, MRP, zarządzanie projektami, ERPFirma IFS wprowadza na rynek najnowszą wersję rozwiązania PBS 3.0 wspierającego zarządzanie projektami. Rozwiązanie zaprojektowano w celu zapewnienia przedsiębiorstwom większej przejrzystości i kontroli nad kluczowymi projektami. Celem PBS jest też ułatwienie zyskania przewagi konkurencyjnej na rynku w obliczu nowych możliwości po okresie spowolnienia gospodarczego. Rozwiązanie opracowano we współpracy z klientami firmy IFS, których działalność opiera się na projektach, a także z konsultantami IFS posiadającymi wieloletnie doświadczenie w zakresie dostarczania rozwiązań zorientowanych projektowo odbiorcom na całym świecie.
W skład PBS 3.0 przygotowanego z myślą o firmach działających na podstawie projektów wchodzi rozwiązanie łączące wszystkie zalety w pełni zintegrowanego systemu ERP z zaawansowaną funkcją kontroli nad projektem, nadzoru nad jego stroną finansową oraz funkcją zarządzania powiązanymi zasobami. PBS 3.0, które można integrować z narzędziami do planowania innych producentów, np. Primavera P6, znacznie podnosi możliwości zarządzania projektami oraz zapewnia, że istotne dane są zachowywane w kluczowych systemach biznesowych.
Pełna przejrzystość i kontrola nad projektami jest dla firm całkowicie niezbędna. Problemy pojawiają się wówczas, gdy projekty w całości lub w części są planowane i monitorowane poza standardowymi korporacyjnymi systemami. Uniemożliwia to kierownikom projektów ich śledzenie i prognozowanie ich wpływu na inne projekty, a w dalszej kolejności — na ogólną działalność firmy” – mówi Alastair Sorbie, Prezes korporacji IFS.
Rozbudowane funkcje w zakresie kontroli finansów zapewniają użytkownikom bardziej wyrazisty obraz przychodów w ramach projektów, jak również możliwość przewidywania przyszłych kosztów firmy w związku ze zmianami w harmonogramach projektów. PBS 3.0 to rozwiązanie, które pozwala sprawować ścisłą kontrolę nad kosztami rzeczywistymi i planowanymi dzięki dostarczaniu bieżących danych na temat postępów w projekcie. Ponadto nowe funkcjonalności zarządzania zaopatrzeniem pozwalają użytkownikom efektywnie zarządzać dużymi ilościami materiałów, zapewniając odpowiednie ilości na stanie we właściwym czasie i redukując niepożądane przestoje w realizacji projektów.
Badanie zlecone niedawno firmie Forrester Consulting* wykazało, że brak odpowiednich informacji powoduje znaczne opóźnienia w projektach oraz prowadzi do zbędnego podwojenia wysiłków. Mimo to firmy nie korzystają z dostępnych technologii w celu zwiększenia swoich możliwości i udoskonalenia procesów biznesowych. W miarę jak firmy przygotowują się do wyjścia z kryzysu, działając na wysoce konkurencyjnym rynku dyktowanym przez ceny, głęboko wierzymy, że umiejętność prowadzenia kluczowych projektów w oparciu o stale zwiększaną wydajność przyczyni się do przyspieszenia tempa ich wzrostu gospodarczego” – dodaje Alastair Sorbie.
Rozwiązanie PBS 3.0, zostało opracowane, aby dostarczyć osobom zarządzającym projektami łatwe w obsłudze narzędzie wspomagające sprawowanie kontroli w sposób szybki i dokładny. Rozwiązanie oferuje użytkownikom bieżący dostęp do danych, dzięki czemu najnowsze informacje są zawsze w zasięgu ręki. Ułatwia to podejmowanie właściwych decyzji w odpowiednim czasie.

PBS w wersji 3.0 stanowi zwieńczenie wieloletnich prac firmy IFS w zakresie opracowywania rozwiązań wspomagających firmy działające na podstawie projektów. Firma IFS współpracuje obecnie ze stowarzyszeniem International Project Management Association IPMA (w Polsce – Stowarzyszenie Project Management Polska) w celu stworzenia kompleksowego badania wydajności pod nazwą „Sustainable Efficiency” (www.sustainable-efficiency.net). Celem badania jest uzyskanie dogłębnych informacji na temat zakresu zarządzania kluczowymi projektami przez firmy, a także zidentyfikowanie najkorzystniejszych rozwiązań w tym obszarze. Badanie pokazuje, że efektywne zarządzanie projektem ma krytyczne znaczenie dla organizacji i z pewnością przyniesie pożytek firmom zorientowanym projektowo na całym świecie.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top