Sprzedaż węgla pod kontrolą ASSECO

ASSECOAsseco Poland SA i Południowy Koncern Węglowy SA (Grupa Tauron) zawarły umowę na dostawę, wdrożenie oraz obsługę systemu informatycznego wspomagającego procesy związane ze sprzedażą węgla. Wartość umowy wynosi ponad 7 mln zł brutto.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
System zostanie wdrożony w oparciu o pakiet oprogramowania SAP ERP oraz platformę technologiczną SAP NetWeaver. Ze względu na wymagania dotyczące infrastruktury teleinformatycznej obowiązujące w Południowym Koncernie Węglowym architektura rozwiązania będzie spełniała standardy SOA. Jest to kluczowe z uwagi na szeroki zakres funkcjonalny projektu, jak i konieczność integracji całego rozwiązania z systemami dziedzinowymi Południowego Koncernu Węglowego.

W zakres projektu wchodzi wdrożenie funkcjonalności niezbędnych do sprawnego działania procesów związanych ze sprzedażą węgla, także tych przebiegających w obszarze gospodarki materiałowej, finansów, produkcji oraz jakości i planowania. Ponadto umowa obejmuje integrację rozwiązania z systemami dziedzinowymi Południowego Koncernu Węglowego oraz budowę portalu internetowego, który posłuży do sprzedaży węgla kontrahentom.

Uruchomienie systemu nastąpi w ciągu 10 miesięcy od rozpoczęcia prac wdrożeniowych. Kontrakt przewiduje także obsługę administracyjną i usługi serwisowe, które będą świadczone przez Asseco Poland przez kolejne 12 miesięcy po uruchomieniu rozwiązania.

Źródło: www.asseco.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top