Rynek dostawców usług IT zareaguje na kryzys z opóźnieniem

 W przeciwieństwie do rynku sprzętu, który odczuł znacząco kryzys już w II i IV kwartale 2008 roku., ub.r. był dla rynku usług IT łaskawy - uważa Ewa Zborowska, analityk IDC Polska.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 

Wszystkie liczone przez firmę IDC kategorie odnotowały znaczące wzrosty.

Rynek zdominowany jest przez usługi integracji i rozwoju oprogramowania oraz instalacji i utrzymania sprzętu i aplikacji – wyjaśnia Ewa Zborowska. - O ile jednak ta ostatnia kategoria, usług dość prostych, od kilku lat stopniowo zmniejsza swój udział w całości rynku, o tyle pierwsza kategoria rośnie.
Znacznie mniejszą cześć segmentu usług stanowi outsourcing, jednak i w tym wypadku również obserwuje się stabilizację.

Rynek usług, w przeciwieństwie do HW i SW, jest zdecydowanie zdominowany przez lokalne firmy IT – zauważa analityk IDC. Oczywiście wśród 10 największych firm usługowych mamy IBM, HP i Accenture, ale pozostałe miejsca przypadają od zawsze polskim dostawcom.


Ostatni rok to czas porządkowania grup kapitałowych, ujednolicania oferty, zmian organizacyjnych oraz łączenia mniejszych spółek.
Wydaje sie, że obecny i następny rok przyniosą wiele zmian, pokazując, które firmy w czasach kryzysu będą sobie umiały poradzić, a które niestety znikną z rynku – prognozuje Ewa Zborowska. - Widać to juz np. na rynku dystrybutorów sprzętu, segment dostawców usług IT zareaguje na aktualną sytuację z pewnym opóźnieniem.
Źródło; www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top