Dobry koniec roku dla QAD Polska

Firma QAD, dostawca systemów informatycznych w sektorze przemysłowym, pomyślnie zakończy rok 2008. W trzecim kwartale 2008 roku sfinalizowano pierwsze etapy wdrożeń w 4 firmach: ZPREP Energetyka Czerwonak S.A., XL Energy Marketing, Kontakt-Simon S.A. i GELLWE Sp. z o.o.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 

W ostatnim kwartale 2008 roku firmie QAD doprowadziła do skutku kolejne etapy w czterech projektach w firmach z branż spożywczej i elektroenergetycznej. Wdrożenia objęły system ERP QAD Enterprise Applications i QAD Warehousing.

Implementację sztandarowego pakietu QAD Enterprise Applications rozpoczęto w firmie przemysłowej Zakłady Produkcyjno - Remontowe Energetyki Poznań ENERGETYKA-CZERWONAK S.A.. Firma zajmuje się remontami transformatorów oraz produkcją dużych radiatorów. Po Donako S.A. i Damel S.A. jest to kolejny klient QAD w branży elektroenergetycznej, który będzie używać pakietu QAD Enterprise Applications. Wdrożenie obejmie cztery podstawowe wydziały produkcyjne: Wydział Konstrukcji Stalowych, Wydział Obróbki Mechanicznej, Wydział Elektryczny i Wydział Transportu Ciężkiego. System zostanie uruchomiony w styczniu 2009.

Kolejnym projektem QAD jest implementacja pakietu ERP QAD Enterprise Applications w firmie XL Energy Marketing, producenta napojów energetycznych. Doświadczenie QAD w realizacji podobnych projektów pozwala na dokonanie tego wdrożenia w zaledwie kilka tygodni z wykorzystaniem branżowo prekonfigurowanych modułów.

W tym czasie w Kontakt–Simon S.A., zakładzie o długoletniej tradycji w przemyśle elektroinstalacyjnym i firmie Gellwe (obecnie FoodCare Sp. z o.o.) produkującej artykuły spożywcze, realizowane są projekty wdrożeniowe systemu QAD Warehousing (AIM Advanced Inventory Management). QAD Warehousing to zaawansowany system magazynowy. Pozwala kompleksowo zarządzać magazynem, obejmując przyjęcia, inteligentne umieszczenie przyjętego towaru w odpowiednim miejscu na półce magazynu, wydanie towaru według zdefiniowanych zasad oraz zarządzanie pracą magazynierów. System umożliwia całkowitą automatyzację poprzez zastosowanie technologii kodów kreskowych oraz zaawansowanych algorytmów składowania (FIFO, LIFO, etc).

Tak pomyślny kwartał to rezultat zarówno rozwoju oferty QAD dla sektora przemysłowego, jak i silnej koncentracji firmy na procesach sprzedaży. Jeszcze przed końcem grudnia planujemy podpisanie kolejnych kontraktów – komentuje Artur Sawicki, Sales Manager w QAD Polska.

Źródło: www.qad.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top