Oracle otwiera Centrum Migracyjne

 Firma Oracle ogłosiła otwarcie w Krakowie nowego ośrodka szkoleniowo-technologicznego w siedzibie ITL Polska - znajdzie się w nim Centrum Migracyjne "Oracle ISV Migration Center". W ośrodku tym niezależni producenci oprogramowania otrzymają wszelką niezbędną pomoc w migracji własnych rozwiązań na platformę Oracle.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 

Inicjatywa uruchamiania centrów kompetencyjnych jest zgodna ze strategią Oracle wychodzenia naprzeciw zapotrzebowaniu na najwyższej jakości biznesowe rozwiązania informatyczne, jakie można zaobserwować wśród małych i średnich firm na całym rynku europejskim. Centrum Migracji Rozwiązań Niezależnych Producentów Oprogramowania firmy Oracle zapewni producentom z krajów Europy Środkowej oraz regionu Wspólnoty Niepodległych Państw wsparcie w zdobywaniu niezbędnej wiedzy na temat baz danych i innych produktów technologicznych Oracle. W pierwszym roku działalności Centrum przewidywana jest migracja ponad 120 rozwiązań niezależnych producentów oprogramowania na platformę Oracle.

Firma ITL Polska zapewnia klientom Oracle zaplecze technologiczne i logistyczne w zakresie transferu wiedzy technicznej i migracji do produktów Oracle. DNS Polska (właściciel spółki ITL ) jako Oracle VAD (Value Added Distributor) koncentruje się na współpracy z partnerami Oracle oraz sprzedaży na rynek SMB (Small & Medium Business). Dzięki synergii działań tych dwóch firm – twórcy oprogramowania uzyskają pełne wsparcie w procesie sprzedaży produktów Oracle: od migracji do Oracle, poprzez wsparcie przedsprzedażowe, logistyczne i finansowe. „Otwarcie Centrum to niezwykle ważny etap naszej strategii w tym regionie” — powiedział Alfonso Di Ianni, wiceprezes Oracle i szef regionu nowych krajów UE oraz WNP. „Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią istotną część gospodarki tych krajów, dlatego pomagamy im wykorzystywać światowej klasy, ekonomiczne rozwiązania Oracle”. Usługa migracji danych to kolejna inicjatywa w zakresie strategii Oracle ukierunkowanej na współpracę z jak największą liczbą niezależnych producentów oprogramowania. Obecnie firma Oracle współpracuje z ponad 5200 partnerami klasy ISV w regionie EMEA, zaś podobne do polskiego centrum migracyjne dla krajów Europy Wschodniej i Centralnej zostało otwarte w Istambule w marcu 2006 roku.

„ITL Polska posiada wysokie kompetencje w zakresie infrastruktury, DNS dysponuje doskonałą ofertą dla firm – producentów oprogramowania. Dlatego zdecydowaliśmy się połączyć te zasoby wzbogacając je w wysokiej klasy sprzęt komputerowy oraz profesjonalnie wyposażone sale szkoleniowe. Całość tworzy realną wartość dla nowych i istniejących partnerów Oracle” – powiedział Dariusz Jamski, wiceprezes ITL Polska.

Polskie Centrum Migracji zaoferuje niezależnym producentom oprogramowania także kompleksowe szkolenia w zakresie Oracle Database 10g i Oracle Fusion Middleware, które jest używane przez ponad 28 tys. klientów na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz umożliwi im tworzenie aplikacji opartych na wszystkich dostępnych komponentach technologii i środowisk aplikacyjnych dostarczanych przez Oracle.

„Partnerzy to podstawa naszego biznesu” — powiedział Stein Surlien, szef działu współpracy z partnerami z regionu Oracle EMEA; „a będąc partnerami Oracle, niezależni producenci oprogramowania mogą szybciej dotrzeć do tysięcy potencjalnych klientów i rozwijać swoje przedsiębiorstwa”. Ponadto Centrum Migracji oferuje niezależnym producentom oprogramowania możliwość użytkowania najnowszych wersji Oracle Database 10g i Oracle Fusion Middleware oraz dostarczania najlepszych w branży rozwiązań swoim głównym klientom z segmentu MŚP.

„Program PartnerNetwork firmy Oracle rozwija się w krajach regionu Środkowej i Wschodniej Europy o wiele szybciej niż w innych częściach regionu EMEA” — powiedział Torsti Pullola, szef działu współpracy z partnerami z regionu Oracle Eastern Europe & CIS. „Niezależni producenci oprogramowania w regionie Europy Środkowej i WNP dążą do współpracy z nami, ponieważ światowa marka oraz wysokiej jakości produkty Oracle doskonale wspomagają sprzedaż ich aplikacji biznesowych na rynku MSP”.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top