Jakon SA wdraża Bastion Distribution ERP i CRM

Jakon, ogólnopolska sieć hurtowni papieru, podpisała umowę o współpracy z LSI Software S.A. Umowa obejmuje zakup licencji i wdrożenie systemu Bastion ERP moduł Distribution i CRM. Wcześniej firma wdrożyła moduły Bastion ERP Financials – rachunkowość finansowa i zarządcza oraz Personnel – system kadrowo-płacowy.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Jakon działa na rynku od 1992 r. lat i zajmuje się handlem artykułami papierniczymi, poligraficznymi i biurowymi oraz usługami introligatorskimi. Firma posiada centralę w Piasecznie oraz 17 oddziałów w całej Polsce. Grupa zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników.
Celem projektu jest:

  • zastąpienie dotychczas wykorzystywanego oprogramowania do obsługi sprzedaży i gospodarki magazynowej nową wersją oprogramowania Bastion ERP Disitribution,  
  • zastąpienie dotychczas wykorzystywanego oprogramowania do zarządzania relacjami z klientem nową wersją oprogramowania Bastion CRM,
  • wdrożenie oprogramowania w modelu jednej bazy danych wspólnej z pozostałymi modułami systemu Bastion ERP – Financials i Personnel, umożliwiającej bezpośredni dostęp do wprowadzanych danych przez wszystkich użytkowników systemu w momencie ich wprowadzenia.

Bastion ERP Distribution pozwala na zarządzanie całym obrotem towarowym sieci sprzedaży. Odpowiada za definiowanie towarów i usług sprzedawanych przez sieć. Dokonuje przesunięć magazynowych między magazynami sieci. Pozwala również na określenie warunków współpracy z dostawcami i odbiorcami. Ponadto generuje i odbiera elektroniczne dokumenty zakupu, sprzedaży i obrotu magazynowego.

Po zakończeniu, wdrożenie w Jakonie będzie największą instalacją Bastion ERP działającą w trybie terminalowym opartą na Microsoft Windows Server. Będzie także jedną z większych, pracujących w takim trybie, instalacji w Polsce. Wartość kontaktu wynosi około 240 tys. zł.

Źródło: LSI Software

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top