WA-PRO dołącza do Grupy Asseco

Asseco Poland ERPW dniu 12 stycznia Asseco Poland podpisało umowę nabycia 70% udziałów w WA-PRO sp. z o.o. Jest to druga z zapowiadanych przez Asseco Poland inwestycji w spółki, produkujące oprogramowanie własne dla sektora przedsiębiorstw, finansowana z nowej emisji akcji serii C. W dniu 5 stycznia Asseco Poland informowało o nabyciu 96% udziałów w spółce SOFTLAB. Dzięki tym transakcjom Asseco Poland zrealizowało podstawowy cel emisji akcji serii C oraz znalazło się na wysokiej pozycji wśród producentów oprogramowania dla sektora przedsiębiorstw w Polsce. Wartość zakupu 70%-go pakietu udziałów w WA-PRO sp. z o.o. wynosi 13,3 mln zł.

WA-PRO sp. z o.o. jest obecna na rynku od ponad 12 lat. Jest jednym z czołowych producentów oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla firm, które nie wymagają dostosowania systemu do organizacji. WA-PRO oferuje kompleksową ofertę, na którą składają się gotowe, standardowe pakiety o szeroko rozbudowanej funkcjonalności, wspomagające działy finansowe, sprzedaży i personalne. Portfolio klientów WA-PRO zawiera ponad 70 tys. małych firm, wybrane moduły zostały sprzedane także do firm dużych jak: McDonalds, Simens, PTK Centertel. Od początku swojej działalności WA-PRO sprzedało ponad 150 tys. licencji, co plasuje firmę w ścisłej czołówce producentów oprogramowania dla przedsiębiorstw pod względem liczby sprzedanych licencji. Spółka zatrudnia ponad 75 specjalistów i posiada rozbudowaną sieć ponad 500 dealerów i partnerów.


WA-PRO jest spółką stabilnie rozwijającą się – przez ostatnie 3 lata firma rosła w tempie 20% rocznie. Spółka planuje zamknąć 2005 rok przychodami ze sprzedaży na poziomie ponad 10 mln zł oraz zyskiem brutto blisko 2 mln zł.


„Możliwość zaistnienia w silnej grupie kapitałowej Asseco jest dla WA-PRO szansą na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. Dzięki wykorzystaniu efektów synergii firm tworzących Grupę będziemy mogli m.in.: dotrzeć do nowych grup klientów, zaoferować dotychczasowym odbiorcom szerszy pakiet usług dodanych, zwiększyć zaplecze finansowe czy zainicjować wspólne przedsięwzięcia i marketing” – mówi Prezes Zarządu WA-PRO sp. z o.o. – Wojciech Frysztak.

Źródło: www.asseco.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top