sageWadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (WPWiK) zajmuje się poborem, dostarczaniem i uzdatnianiem wody, oczyszczaniem ścieków oraz budową, modernizacją i remontami sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Działa od 1999 roku i obecnie obsługuje ponad 400 zakładów i podmiotów gospodarczych oraz 7500 odbiorców indywidualnych. Eksploatuje m.in. 280 km sieci wodociągowej i 156 km sieci kanalizacyjnej, dziewięć hydroforni, pięć przepompowni ścieków i trzy zbiorniki wody czystej.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
WPWiK uzyskało pełną funkcjonalność w zakresie obsługi magazynu i procesów sprzedaży.

Dzięki dodatkowym raportom udało nam się zaoszczędzić sporo czasu. Zredukowany został wysiłek personelu przy żmudnych obliczeniach. Zautomatyzowana została praca w obszarze kontroli kosztów” – mówi Barbara Marek, główna księgowa WPWiK.

Wyzwanie

WPWiK potrzebowało nowego, wygodnego w obsłudze systemu, który spełniałby specyficzne oczekiwania wynikające z charakteru działalności, a także zapewnił dodatkowe raporty i wielowymiarowe analizy danych. Ponadto firma oczekiwała od dostawcy wsparcia serwisowego z możliwością modyfikowania i rozwoju oprogramowania, przy zachowaniu bezpieczeństwa danych. Ważnym kryterium wyboru była możliwość generowania oszczędności w pracy operacyjnej z systemem.

Rozwiązanie

Sage Symfonia ERP zainstalowano na pięciu stanowiskach w dziale księgowości i magazynie. Wdrożenie objęło obszar finansów i księgowości, środków trwałych, zakupów i sprzedaży oraz analiz finansowych. Aby dostosować system do potrzeb przedsiębiorstwa, konsultanci Sage opracowali dodatkowe, indywidualne rozwiązania, m.in. dla zwiększenia poziomu kontroli nad przepływami finansowymi oraz w zakresie wizualizacji prezentacji danych. Ważnym elementem przemawiającym za wyborem rozwiązania była też gwarancja wsparcia technicznego i możliwość aktualizowania systemu wraz ze zmieniającymi się przepisami.

Wynik

System dostarcza kompleksową informację o rozrachunkach, pozwala skrócić czas wprowadzania i księgowania dokumentów oraz upraszcza wystawianie dokumentów handlowych. Dzięki zaawansowanym analizom wspiera kontrolę kosztów i planowanie przepływów gotówkowych.

Co istotne dla tak rozbudowanego przedsiębiorstwa obsługującego tysiące podmiotów, Sage Symfonia ERP pozwala dynamicznie aktualizować zestawienia dokumentów rozchodu wewnętrznego, zapewniając bezpieczeństwo przetwarzanych w nim danych.

Źródło: www.sage.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top