loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Die-Tech w grupie pierwszych użytkowników systemu ERP Impuls EVO

BPSC  IMPULS EVO - ERP, system ERPRosnące potrzeby w obszarze oprogramowania produkcyjnego, konieczność zastosowania rozwiązań on-line oraz rozwój zaplecza bazodanowego skłoniły firmę Die-Tech, producenta form metalowych dla motoryzacji oraz oprzyrządowania, do wdrożenia najnowszego systemu  ERP autorstwa BPSC – Impuls EVO.
Do tej pory firma wykorzystywała oprogramowanie finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe, obsługę środków trwałych, produkcji, dystrybucji oraz gospodarki materiałowej w ramach starszej wersji systemu Impuls. Rozwiązania te przez ostatnie lata przyczyniły się do utrzymania najwyższych standardów wytwarzania i wysokiej jakość produktów m.in. poprzez stałą kontrolę nad procesem produkcyjnym efektywniejszej współpracy z kooperantami. Jednak dla kadry zarządzającej firmą Die-Tech coraz istotniejsze stawało się „otwarcie” wykorzystywanego oprogramowania na zagadnienia dostępności on-line.

Na decyzję o wdrożeniu najnowszej wersji systemu Impuls wpłynęły również rosnące oczekiwania wobec oprogramowania produkcyjnego związane z rozwojem firmy oraz dywersyfikacją portfela klientów i dostawców. Dodatkowo znaczący wpływ na podjętą decyzje miała innowacyjność produktu i możliwość wykorzystania technologii webowej do zarządzania firmą.

W najbliższym czasie Impuls EVO uzupełni również oprogramowanie wspierające w wybranych obszarach zarządzenie Magazynem Wysokiego Składowania o Mobilną Ewidencję Magazynową. Ponadto zaimplementowane zostaną moduły uzupełniające podstawową funkcjonalność aplikacji o rozwiązania mobilne.
Systematycznie rozwijamy swoją działalność, dlatego nasze plany informatyzacji sięgają znacznie dalej. Obszary, które w najbliższej przyszłości chcielibyśmy włączyć w zintegrowane środowisko systemu Impuls to: rozwiązania w ramach standardu MES oraz gospodarka remontowa – podkreśla Tadeusz Leo, Dyrektor Zarządzający Die-Tech Sp. z o.o. Firma Die-Tech zajmuje się projektowaniem i produkcją narzędzi do obróbki plastycznej metali, form wtryskowych, sprawdzianów, oprzyrządowania specjalnego oraz produkcją wytłoczek na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Wysoka jakość, własna narzędziownia wraz z biurem konstrukcyjnym, a także elastyczna polityka cenowa powodują, że firma w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. W 2011 roku sprzedaż wyniosła niespełna 10 mln euro. 2012 rok ma przynieść wzrost przychodów do poziomu 12 mln euro oraz znaczący rozwój potencjału produkcyjnego – nowa hala pozwoli na zwiększenie zatrudnienia do około 150 osób. Do głównych odbiorców wyrobów Die-Tech należą m.in.: Valeo, TRW Isuzu Johnson Control, Nexteer, BWI, Delphi, GM.
Impuls EVO jest innowacyjnym podejściem do korzystania ze zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie wszystkimi procesami w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Innowacyjnością najnowszej wersji systemu Impuls jest zdalny dostęp do systemu poprzez przeglądarkę www, a także możliwość personalizowania panelu użytkownika, co zapewnia szybki dostęp do konkretnych miejsc w systemie, graficzną prezentację procesów, podgląd wybranych serwisów internetowych, a nawet integrację z komunikatorami. W zależności od potrzeb informacyjnych użytkownika można dowolnie zestawiać i rozbudowywać elementy platformy, przeglądać i edytować dane za pośrednictwem dowolnego narzędzia z dostępem do Internetu. Impuls EVO to pełna funkcjonalność systemu ERP wraz z zaawansowanymi rozwiązaniami produkcyjnymi - MES, MRP, Produkcja Procesowa. Rozwiązania zawarte w pakiecie umożliwiają również, w miarę potrzeb, dostęp do takich narzędzi jak aplikacje wspierające zarządzanie przestrzenią magazynową klasy MWS, uzupełnienie aplikacji kadrowo płacowych o platformę dedykowaną zarządzaniu kapitałem ludzkim przedsiębiorstwa klasy HCM czy wsparcie obszaru finansowo-księgowego nowatorskimi aplikacjami Faktury czy Elektroniczna Akceptacja Faktur.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top