loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Liderzy branży mleczarskiej wybierają system ERP Impuls 5

BPSC - ERP, systemy ERPJedna z największych w Polsce spółdzielni mleczarskich – SM Spomlek – zdecydowała o wdrożeniu systemu ERP Impuls 5. Rozpoczynająca się właśnie analiza określi sposób uruchomienia wszystkich funkcjonalności oprogramowania BPSC SA. Uruchomienie systemu nastąpi z końcem marca 2013 roku, korzystać z niego będzie ponad 140 użytkowników.
Wdrażany w SM Spomlek system klasy ERP obejmie praktycznie wszystkie obszary funkcjonalne. Nowe oprogramowanie wspierać będzie sfery: finansowo-księgową, kadrowo-płacową, środki trwałe, gospodarkę materiałową, dystrybucję, transport, zarządzanie produkcją procesową, budżetowanie, relacje z klientami (CRM), jak również kontrolę jakości. Dodatkowo przedsiębiorstwo korzystać będzie z takich rozwiązań autorstwa BPSC jak Elektroniczna Wymiana Danych, Magazyn Wysokiego Składowania, a także systemy B2B oraz MES. Nowe otoczenie informatyczne Spomleku uzupełnią takie aplikacje jak Gospodarka Remontowa, Impuls BI Controlling oraz mHR, wspierający zarządzanie kapitałem ludzkim firmy.

Najistotniejszym oczekiwaniem Spółdzielni wobec nowego środowiska IT jest integracja wszelkich sfer działalności w obrębie jednego, zintegrowanego rozwiązania. Jednym z kluczowych elementów wdrożenia ma stać się również informatyzacja wszystkich procesów produkcyjnych – ich planowania, rejestracji ścieżki produktu czy rozliczania faktycznie poniesionych kosztów.
W przypadku SM Spomlek szczególną uwagę poświęcimy kwestiom kompletacji i wysyłki zamówień. Wiele procesów odbywać się będzie przy wsparciu urządzeń bezprzewodowych, takich jak czytniki kodów kreskowych. System Impuls 5 będzie również w pełni zintegrowany z rozwiązaniami mobilnymi wykorzystywanymi przez przedstawicieli handlowych – zauważa Maria Kucharska, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego Produkcji Procesowej w BPSC.
System Impuls 5 zastąpi w tym przypadku dotychczasowe, nie wspierane już przez producentów aplikacje. Zwiększy to dostępność do poszczególnych informacji z każdego miejsca w strukturze firmy, a także przyspieszy wiele procesów od produkcji przez dystrybucję po obsługę klienta – zauważa Piotr Durło, Menadżer ds. Kontraktów Centrum Kompetencyjnego Produkcji Procesowej, BPSC.
Liczymy na to, że nowe rozwiązanie spełni także nasze oczekiwania w sferze finansowo-księgowej. Chcemy, aby funkcjonalność ta wspierała nie tylko rachunkowość finansową, ale i zarządczą. Kadra menedżerska SM Spomlek dzięki dostępowi do zintegrowanego systemu, jakim jest Impuls 5 o wiele szybciej zyska pełną informację dotyczącą wyników finansowych firmy – mówi Pawel Gaca, Wiceprezes Zarządu SM Spomlek
Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. W 2010 r. wyprodukowała blisko 11 000 ton serów typu holenderskiego i szwajcarskiego. Ponad 1/4 wyprodukowanych przez SPOMLEK serów znajduje odbiorców poza granicami Polski. Szczególnie silną pozycją Spółdzielnia cieszy się na rynku rosyjskim, dokąd eksportuje ponad 20 proc. produkcji. Firma jest jednocześnie jednym z filarów eksportu polskiego mleczarstwa do Rosji.

Spółdzielnia znana jest przede wszystkim, jako producent specjalizujący się w wytwarzaniu serów szlachetnych, wprowadzający na polski rynek nowe gatunki. Jako pierwsza w Polsce zaoferowała ser z oczkami (Radamer) oraz ser długodojrzewający (Bursztyn). Oprócz kilku gatunków serów żółtych, produkuje m.in. artykuły proszkowane (mleko, maślanka i serwatka), mleko spożywcze, śmietany, jogurty i masło. Są one wytwarzane w czterech lokalizacjach: w głównym zakładzie produkcyjnym w Radzyniu Podlaskim oraz w oddziałach w Parczewie i Młynarach (okolice Elbląga), a także w dzierżawionej mleczarni „Ostrowia” w Ostrowi Mazowieckiej.

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek to ponad 100 lat tradycji spółdzielczości na ziemiach Polesia. Obecnie należy do ponad 1700 udziałowców, wśród których ponad 1200 osób to rolnicy indywidualni - dostawcy, a ponad 500 to pracownicy spółdzielni. Celem spółdzielni jest zarówno osiąganie optymalnych wyników finansowych, jak i zapewnienie możliwie najwyższych stawek za mleko o jak najwyższej jakości. Rocznie przerabia ponad 190 mln litrów mleka krowiego.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top