loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

FUMO–Ostrzeszów z sukcesem wdrożyło system ERP firmy QAD

Spółka FUMO–Ostrzeszów zakończyła proces implementacji systemu ERP – QAD Enterprise Applications dedykowanego firmom z sektora produkcyjnego. Celem wdrożenia było usprawnienie procesu zarządzania przedsiębiorstwem, a w szczególności przebiegu planowania produkcji. W efekcie udało się skrócić czas przepływu informacji, poprawić integrację danych oraz zapewnić do nich dostęp w czasie rzeczywistym.
Rozwiązanie QAD objęło również takie moduły, jak: QAD Configurator, Consignment Inventory, EDI ECommerce, Lean Manufacturing, Logistics Accounting oraz PRO/PLUS. Ponadto zaimplementowano aplikacje innych producentów, współpracujące z aplikacją Preactor (harmonogramowanie produkcji) oraz Propers (kadry i płace).

FUMO-Ostrzeszów jest producentem szerokiego asortymentu sprzęgieł i hamulców sterowanych, stosowanych w technice napędowej maszyn i urządzeń w wielu różnych gałęziach przemysłu w kraju i Europie. Ponadto firma specjalizuje się w produkcji wyrobów na zlecenie, w tym produktów nietypowych, dopasowanych do indywidualnych wymagań klienta. Rosnące przychody przedsiębiorstwa, a także konieczność zachowania jak najwyższych standardów jakości produkcji oraz terminowości dostaw sprawiły, że FUMO-Ostrzeszów podjęło decyzję o wprowadzeniu rozwiązania usprawniającego zarządzanie firmą.
Według głównych założeń system ERP wspiera zarządzanie w takich obszarach przedsiębiorstwa jak zakupy, dystrybucja, gospodarka magazynowa, finanse oraz kadry i płace. Najistotniejszą jednak kwestią było dla nas usprawnienie procesu zarządzania produkcją. – mówi Zdzisław Kużaj, Prezes Zarządu, FUMO-Ostrzeszów.
W celu sprostania wytycznym Zarządu spółki, eksperci z QAD zaproponowali wdrożenie kompleksowego systemu wspomagającego zarządzanie. Dzięki temu rozwiązaniu, przyjmowanie nowych zleceń produkcyjnych można poprzedzić symulacją procesu produkcyjnego, co pozwala na bardziej precyzyjne określenie terminu wykonania. Przepływ informacji w trybie zbliżonym do on-line usprawnia pracę i ułatwia procesy decyzyjne we wszystkich działach przedsiębiorstwa. Bieżąca i dokładna informacja o stanach magazynowych pozwala na szybsze reagowanie w obszarze zakupów oraz wpływa na zmniejszenie stanu zapasów, a tym samym przyczynia się do obniżenia kosztów produkcji.

FUMO-Ostrzeszów zdecydowało się na wprowadzenie rozwiązania QAD Configurator, który zapewnia szybkie i wygodne modyfikowanie wyrobu na poziomie tworzenia zamówienia sprzedaży z automatycznym aktualizowaniem struktury, technologii i wyceny produktu. Dzięki temu nowa technologia jest błyskawicznie kierowana do produkcji.
Pierwszą i podstawową korzyścią, jaką odnotowaliśmy po zakończeniu prac wdrożeniowych, jest pełna integracja oraz szybki i prosty dostęp do danych. Ponadto praktycznie wyeliminowaliśmy błędy w planowaniu procesów produkcyjnych – stwierdza Leszek Wencel, odpowiedzialny za realizację projektu po stronie FUMO-Ostrzeszów.
Dzięki wdrożeniu dokonano pełnej informatyzacji procesu zarządzania produkcją, a w szczególności usprawniono jej planowanie w oparciu o zastosowanie narzędzi planistycznych. Umożliwiają one przedsiębiorstwom produkcyjnym obniżenie poziomu stanów magazynowych i poziomu produkcji w toku, zwiększenie wydajności oraz poprawę terminowości realizacji zamówień – mówi Paweł Daszkiewicz, dyrektor ds. realizacji w QAD Polska.
Proces implementacji rozwiązania wraz z dodatkowymi modułami zrealizowano w ciągu roku. Obecnie trwają prace mające na celu pełne wykorzystanie możliwości systemu QAD w warunkach działania firmy.
Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z QAD. Udało nam się zrealizować wszystkie założenia w ustalonym harmonogramie działań. Dodatkowym wyzwaniem była konieczność takiego zaplanowania prac implementacyjnych, aby w żaden sposób nie kolidowały one z codzienną pracą naszego przedsiębiorstwa. Eksperci z QAD wywiązali się z tego zadania bardzo sprawnie. – podsumowuje Zdzisław Kużaj, Prezes Zarządu FUMO-Ostrzeszów.
Z systemu korzysta obecnie 45 licencjonowanych użytkowników. W przyszłości planowany jest rozwój systemu QAD Enterprise Applications o aplikację obsługi kodów kreskowych, moduł CRM, a także rozwiązanie do zarządzania gospodarką narzędziową oraz środkami trwałymi.

Źródło: QAD

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top