loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Branżow system ERP SAP w Piotr i Paweł

Od stycznia br. w jednej z największych polskich sieci detalicznych rusza wdrożenie nowego systemu wspomagającego zarządzanie. „Piotr i Paweł” przy współpracy z firmą BCC wdraża w sieci supermarketów system ERP SAP Retail – branżowe rozwiązanie SAP przeznaczone dla firm handlu detalicznego.
20 lat temu otworzyliśmy pierwszy sklep w Poznaniu, dziś mamy ich blisko 80 w całej Polsce. Przy rosnącej skali działalności i tak bogatym asortymencie, cały czas chcemy trzymać się naszej zasady - w sklepach „Piotr i Paweł” zakupy mają być przyjemnością. Temu też ma służyć nowoczesny system informatyczny SAP, który wdrażamy wspólnie z BCC. Celem jest również oczywiście usprawnienie organizacji i podniesienie jej efektywności” – mówi Piotr Woś, założyciel i współwłaścicielprzedsiębiorstwa.
„Piotr i Paweł” skorzysta m.in. z rozwiązań SAP Retail, usprawniające kluczowe dla sektora detalicznego procesy jak agregowanie zakupów i dostaw, zarządzanie stanami magazynowymi, integracja z systemem kasowym POS (Point of Sales). Zakres wdrożenia SAP obejmuje obszary finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej i magazynowej oraz sprzedaż. BCC uruchomi dla firmy „Piotr i Paweł” także rozwiązania wspomagające raportowanie za pomocą hurtowni danych SAP BW oraz skonsolidowane raportowanie wyników dla grupy kapitałowej, oparte o moduł SAP SEM-BCS.
W naszej firmie zmiany i innowacyjne projekty są w pewnym sensie codziennością – od kilku lat, konsekwentnie, realizujemy założone cele zgodnie ze strategią Grupy, czy jest to otwarcie nowego sklepu, czy wprowadzenie nowych rozwiązań wspierających handel. Wdrożenie SAP jest jednak przedsięwzięciem o wyjątkowej wadze, ponieważ nowy system będzie miał wpływ na sposób funkcjonowania firmy na wiele lat. Decydując się na BCC, wybraliśmy doświadczenie i bezpieczeństwo tego strategicznego dla nas projektu. - Rafał Czerwiński, Dyrektor Departamentu Informatyki „Piotr i Paweł” SA
Nowy system zostanie w pełni uruchomiony od stycznia 2012 r. Z rozwiązań SAP w codziennej pracy będą korzystać pracownicy w kilkunastu spółkach grupy kapitałowej.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top