loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP pełen zdrowia i smaku

Kupiec, jeden z największych producentów zdrowej żywności w Polsce, wdrożył pakiet ERP Comarch CDN XL. System optymalizuje przebieg najważniejszych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Firma Kupiec przez wiele lat korzystała z autorskiego, dedykowanego systemu informatycznego wspierającego zarządzanie oraz dodatkowych aplikacji od różnych dostawców. Ze względu na cechy technologiczne dotychczasowych programów, a także ich funkcjonalności, Zarząd spółki podjął decyzję o wdrożeniu nowego, zintegrowanego systemu ERP.

Wdrożenie systemu w tak dużej organizacji jak nasza wymagało odpowiedniego przygotowania oraz autorskiego podejścia wdrożeniowców firmy Infortes. Projekt był realizowany etapowo, a Comarch CDN XL został odpowiednio dopasowywany do naszych wymagań – mówi Tomasz Peterman, dyrektor ds. rozwoju w firmie Kupiec Sp. z o.o. – Po wdrożeniu Comarch CDN XL stał się on głównym systemem informatyczny w naszej firmie. Wszyscy pracujemy na tych samych danych, nie ma konieczności ich wielokrotnego wprowadzania i uzgadniania. Comarch CDN XL sprawdził się w specyfice działania naszego przesiębiorstwa (śledzenie partii, terminy przydatności, duże ilości dokumentów handlowych z wieloma pozycjami, krótkie czasy realizacji zamówień od odbiorców). Wdrożenie zaowocowało dużymi korzyściami dla spółki, m.in. w zakresie szczegółowego planowania i rozliczania produkcji – dodaje Tomasz Peterman.

Obecnie Kupiec korzysta z sytemu Comarch CDN XL w bardzo szerokim zakresie. Wdrożone zostały moduły: Produkcja, Administracja, Sprzedaż, Zamówienia, ECOD, Import, Księgowość oraz Środki Trwałe.

Staramy się konsekwentnie oferować nasze rozwiązania w branżach, gdzie posiadamy już doświadczenia i know-how. Firmie produkcyjnej z rozbudowanymi strukturami sprzedaży, która współpracuje z sieciami sprzedaży detalicznej, jesteśmy w stanie zaproponować nie tylko system ERP, ale przede wszystkim rozwiązania organizacyjne, które zwiększą jej konkurencyjność. Przedsiębiorstwa, które szukają systemów ERP, we współpracy z nami coraz częściej pytają o aspekty konsultingowe, a nie o warstwę techniczną – podkreśla Piotr Mazurek, wiceprezes Zarządu Infortes.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top