loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comarch CDN XL - system ERP dla piękna

Donegal, jeden z największych producentów i dystrybutorów akcesoriów kosmetycznych w Europie południowo-wschodniej, zarządza firmą z pomocą  systemu ERPComarch CDN XL. Implementację sytemu oraz aplikacji dedykowanych przeprowadził partner Comarch – PROFERIS z Rzeszowa.
Ze względu na szeroki zakres dystrybucji towarów, firmie Donegal zależało na sprawnej obsłudze logistyki i bezproblemowym przepływie danych. Oprócz tego oprogramowanie miało wspomagać nadzór stanu magazynowego oraz sprzedaż i efektywną obsługę klienta, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Istotnym było, aby system umożliwiał sprawną komunikację z licznymi przedstawicielami handlowymi. Dodatkowo firma partnerska miała zapewnić niezbędną infrastrukturę sprzętową.
Wdrożyliśmy prawie wszystkie moduły Comarch CDN XL, które w pełni zautomatyzowały naszą pracę. Dzięki systemowi szybko uzyskujemy informacje o sytuacji finansowej firmy, realizacji zamówień i sprzedaży oraz kontrolujemy cały proces logistyczny. Dodatkowo szereg rozwiązań specjalistycznych – przygotowanych przez firmę PROFERIS – sprawia, że oprogramowanie odpowiada wszystkim naszym wymaganiom – mówi Jerzy Chrzanowski, właściciel Donegal Sp. z o.o.
Dzięki wdrożeniu systemu ERP Comarch CDN XL, firma Donegal zauważa szereg korzyści w zarządzaniu handlem swoimi produktami. Najważniejsze z nich to swobodne definiowanie oraz kontrola rabatów i promocji oraz sprawna obsługa sprzedaży i relacji z klientami, dzięki czemu zwiększono ilość zamówień realizowanych w ciągu jednego dnia. Comarch CDN XL zapewnił ponadto generowanie aktualnych bilansów i raportów oraz prowadzenie pełnej księgowości przedsiębiorstwa, a dzięki obiegowi dokumentów skrócono czas pracy, jaką wykonywano wcześniej wpisują kilkakrotne te same dane.

Zalety systemu ERP Comarch CDN XL wspierają dedykowane aplikacje wykonane przez integratora systemu, firmę PROFERIS, m.in. program do obsługi wysyłek kurierskich, oprogramowanie usprawniające wymianę dokumentów między partnerami w biznesie czy system do rozliczania i wyliczania premii przedstawicieli handlowych. Szczególnym zadaniem była udana modyfikacja synchronizacji danych między Mobilnym Sprzedawcą a systemem Comarch CDN XL w celu poprawnego obsłużenia funkcjonalności kontrahenta docelowego.

Donegal Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku jako importer i dystrybutor akcesoriów kosmetycznych. Obecnie w jej stałej ofercie znajduje się ponad 1000 produktów. Na polskim rynku klientami firmy opiekuje się 27 przedstawicieli handlowych, a dzięki ścisłej współpracy z 20 dystrybutorami z całego kraju zamówienia realizowane są nawet w przeciągu 24 h. Aby zapewnić ciągłość dostaw, zarówno w sezonie, jak i poza nim, firma Donegal dysponuje magazynem o powierzchni 3, 1 tys. m2 oraz kubaturze 22 tys. m3.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top