loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Eco Wipes wdraża system ERP firmy SAP

We wrześniu br. 7milowy z Grupy BCC podpisał kontrakt na kompleksowe wdrożenie systemu ERP firmy SAP. Projekt jest realizowany w firmie EcoWipes specjalizującej się w produkcji artykułów kosmetyczno-higienicznych.
Decyzja o inwestycji w system SAP to przemyślany krok. Jako organizacja mamy ambitne cele, w ciągu najbliższego roku planujemy podwoić obroty i zatrudnienie. Dynamiczna ekspansja wymaga wsparcia w stabilnym i rozwojowym systemie, a SAP nam to gwarantuje – mówi Robert Kosyl, Kierownik Projektu wdrożenia SAP po stronie EcoWipes. Z racji doświadczenia w branży chemiczno-kosmetycznej i kwalifikacji konsultantów, 7milowy był od początku jednym z głównych kandydatów na partnera wdrożeniowego. Ostatecznie o wyborze przeważyła kompleksowość oferowanych usług w postaci pełnego outsourcingu, administracji platformy serwerowej oraz serwisu aplikacyjnego SAP.
Prowadzony przez 7milowego projekt jest podzielony na dwa etapy. W październiku br. rozpoczął się pierwszy etap wdrożenia SPRINT – gotowego systemu ERP w zakresie finansów, controllingu, gospodarki materiałowej, planowania produkcji, sprzedaży i dystrybucji oraz kadr i płac. Pracownicy EcoWipes zaczną pracować z systemem SAP w styczniu 2011 roku.

W ramach drugiego etapu wdrożony zostanie obszar zarządzania gospodarką magazynową– SAP WM, który zostanie udostępniony produktywnie użytkownikom w marcu przyszłego roku. W sumie, z funkcjonalności SAP będzie korzystać 50 pracowników EcoWipes.
Projekt w EcoWipes to kolejne wdrożenie 7milowego w spółce, która dopiero rozpoczyna swoją biznesową działalność. Nasze doświadczenie przy przedsięwzięciach typu „greenfield” jest unikalne na rynku – w konsekwencji zmniejszamy ryzyko niepowodzenia projektu i już na starcie biznesu pomagamy optymalnie zaprojektować system” – mówi Norbert Wierbiłowicz, Prezes Zarządu w 7milowy.
EcoWipes korzysta z rozwiązania SPRINT w modelu outsourcingu. Hosting i administrację rozwiązania zapewnia Centrum Outsourcingowe Grupy BCC.

Wdrożenie SPRINT w EcoWipes to kolejne przedsięwzięcie 7milowego w branży kosmetycznej. 7milowy przeprowadził już wdrożenia SPRINT – systemu SAP dla firm średniej wielkości m.in. dla La Rive S.A., Oceanic, Dramers. Obecnie świadczy również usługi serwisu aplikacyjnego w La Rive S.A. – wspiera zdalnie użytkowników systemu u Klienta, odpowiada za rozwój SAP i pomoc techniczną basis.

Źródło: www.7milowy.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top