loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

BCC wdraża system ERP z wschodnią granicą

Wiodący producent artykułów do dekoracji i wykończenia wnętrz rozwija ekspansję na rynki wschodniej Europy, wdrażając system ERP BCC jest partnerem Decory w projekcie SAP obejmującym moskiewską spółkę dystrybucyjną Decora RU o.o.o. oraz zakład produkcyjny IP Decora East w białoruskim Witebsku.
 
Rozpoczęte w styczniu br. przedsięwzięcie polega na przeniesieniu i dostosowaniu do lokalnych realiów prawnych korporacyjnego wzorca SAP Decory w szerokim zakresie funkcjonalnym. W rosyjskiej i białoruskiej spółce system SAP ERP wesprze zarządzanie finansami, controlling, gospodarkę materiałową, sprzedaż i dystrybucję – a w fabryce w Witebsku także planowanie i zarządzanie produkcją. Plany zakładają, że rosyjscy użytkownicy zaczną korzystać z systemu SAP w kwietniu br., a pracownicy zakładu w Witebsku – w lipcu br.
System SAP, z którego korzystamy od 2007 roku, stanowi dla nas ważne narzędzie wspomagające zarządzanie firmą i rozwój w skali międzynarodowej. Stąd naturalną decyzją jest wsparcie tego rozwoju przez uruchamianie go w spółkach zagranicznych Decory. Obecnie SAP obsługuje oprócz polskiej centrali grupy również spółki w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, w Rumunii, na Litwie, Ukrainie i na Węgrzech – mówi Artur Hibner, Członek Zarządu Decora SA.
Białoruski i rosyjski projekt jest kolejnym etapem współpracy Decory z Grupą BCC. Wdrożenie SAP w Decora S.A. i rollouty SAP do spółek zagranicznych były wspierane przez BCC i 7milowego z Grupy BCC. BCC to partner Decory w projektach rozwojowych SAP (m.in. w zakresie Warehouse Management, Business Intelligence). Decora korzysta też z usług Centrum Outsourcingowego BCC w zakresie administracji SAP i zdalnego wsparcia użytkowników (serwisu aplikacyjnego SAP).
Wybraliśmy BCC jako wykonawcę projektu SAP w Rosji i Białorusi nie tylko z uwagi na dotychczasową udaną współpracę. Istotne było również duże doświadczenie BCC w realizacji wdrożeń SAP w środowisku międzynarodowym – powiedział Jarosław Gierz, IT Manager Decory.
Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top