loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP dla bezpieczeństwa żywności

Macrologic ma kontrakt w Polsanders Sp. z o.o.-fabryce premiksów paszowych w Pruszczu Gdańskim, w której zostanie wdrożony system ERP - Xpertis. Polsanders specjalizuje się z produkcji premiksów witaminowo-mineralnych do prawidłowo zbilansowanych pasz przemysłowych i gospodarskich, koncentratów białkowych i energetycznych oraz dodatków paszowych. Spółka posiada własne laboratoria oraz prowadzi badania na doświadczalnych stadach.

W ramach rozwoju know-how Polsanders współpracuje również z naukowcami, biotechnologami i uczelniami wyższymi np. UWM w Olsztynie. W ramach badań zespół badawczy Polsanders koncentruje się na produkcji, „celowanych” dla konkretnych linii genetycznych zwierząt, dodatków do pasz dobranych pod względem składu białka, aminokwasów, witamin, mikro i makro elementów oraz innych składników biologicznie czynnych. Ma to zapewnić prawidłowy rozwój szybko rosnącym zwierzętom w produkcji przemysłowej. Firma zatrudnia siedemdziesięciu pracowników i przechodzi obecnie etap doskonalenia i reorganizacji zarządzania produkcją. Dotychczas użytkowane przez Polsanders oprogramowanie nie zapewniało zadowalającej informacji menadżerskiej i nie było kompatybilne z innymi nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. Z tego powodu Polsanders postanowił zmodyfikować system sterowania produkcją oraz wymienić system zarządzania, po to aby nowe bardziej sprawne i wydajne systemy, spełniały wszelkie oczekiwania w nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Nowe rozwiązanie ma wspomagać zarządzanie trzema higienicznie odseparowanymi liniami produkcyjnymi oraz ma wspierać obszary projektowania i logistyki sprzedaży. Polsanders zamówił również moduł analityczny wspomagający ocenę realizacji planów w poszczególnych obszarach biznesowych. W ramach umowy z Macrologic, Polsanders zamówił brązowy pakiet usługowy zapewniający możliwość bezpłatnego uczestniczenia w szkoleniach, obsługę hotline, serwis informacyjny związany ze zmianami wynikającymi z przepisów i otoczenia prawnego, oraz usługi związane z utrzymaniem i rozwojem systemu.

Zarząd f-my Polsanders uznaje że wprowadzenie nowego systemu ERP wspomagającego zarządzanie jest jednym z elementów udoskonalających firmę i jej produkty i będzie pozytywnie wpływać na umacnianie własnej pozycji rynkowej w Polsce i zagranicą.


Źródło: www.macrologic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top