loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grupa Bruno Tassi z systemem ERP SAP-a

Grupa Bruno Tassi, będąca największym dystrybutorem mięsa, wędlin i drobiu, postanowiła w swoich oddziałach wdrożyć system ERP, SAP Business One. Prócz prowadzenia standardowych działalności, jak: sprzedaż, księgowość czy zarządzanie gospodarką magazynową, projekt obejmie wprowadzenie innowacyjnych technologii logistycznych w oparciu o terminale wagowe, wymianę dokumentów drogą elektroniczną EDI oraz zarządzanie flotą aut.

Partnerem wdrożeniowym jest doświadczona firma SUPREMIS Sp. z o.o. – pierwszy w Polsce Złoty Partner SAP.

Doświadczenie przekute na innowacje w branży mięsnej

Grupa Bruno Tassi to obecnie największy ogólnopolski dystrybutor mięsa, wędlin i drobiu, który codziennie, poprzez sieć 25 hurtowni, zaopatruje zarówno pojedynczych odbiorców, jak i duże markety handlowe, nie zapominając o indywidualnych klientach. Ci ostatni mogą dokonać zakupu w punktach sprzedaży detalicznej. W skład Grupy Bruno Tassi wchodzi 6 spółek powiązanych kapitałowo, które realizują jednolitą politykę we wszystkich oddziałach. Grupa zaliczana jest do jednych z najstarszych przedsiębiorstw w branży, co jednak nie znaczy, że nie idzie z duchem czasu. Wręcz przeciwnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom partnerów biznesowych i klientów, Grupa postawiła na nowoczesny, zintegrowany system SAP Business One.

Unifikacja poprzez wdrożenie jednego systemu ERP

W oddziałach do tej pory wspierały nas nie zintegrowane z sobą oprogramowania dla firm: Symfonia, Raks, CDN OPT!MA. Chcąc nadal prężnie rozwijać działalność i podnosić standard współpracy, zdecydowaliśmy się na unifikację i wdrożenie jednego, zintegrowanego systemu dedykowanemu małym i średnim przedsiębiorstwom – tłumaczy Prezes Zarządu Filip Dworakowski.

SAP Business One wesprze oddziały w prowadzeniu księgowości, sprzedaży detalicznej, dystrybucji, zaopatrzeniu, zarządzaniu gospodarką magazynową oraz raportowaniu. Ten system ERP usprawni dodatkowo współpracę z sieciami handlowymi, logistykę i zarządzanie relacjami z kontrahentami (CRM).

Funkcjonalność specyficzna dla branży mięsnej

Jako dystrybutor mięsa, wędlin i drobiu o długoletnim doświadczeniu, Grupa Bruno Tassi nawiązała współpracę z sieciami handlowymi w Polsce. W celu usprawnienia współpracy, wdrożony zostanie standard wymiany dokumentów z sieciami handlowymi drogą elektroniczną EDI (ang. Electronic Data Interchange).

Najciekawszą jednak funkcjonalnością, która w branży mięsnej może przynieść wręcz nieocenione korzyści, jest wprowadzenie innowacyjnych technologii logistycznych, opartych o terminale wagowe i kody kreskowe.

Zarządzanie flotą 300 aut

Wszyscy klienci Grupy Bruno Tassi mogą liczyć na darmowy transport zamówionych produktów. Wyspecjalizowany tabor liczy 350 samochodów, wyposażonych w agregaty chłodnicze. Firma SUPREMIS – Złoty Partner SAP, zaproponowała autorskie rozwiązanie informatyczne SUPREMIS Flota. Aplikacja nie tylko przypomina o zbliżających się przeglądach, ewidencji przebiegów, itp. Wspiera w rozliczaniu samochodów, począwszy od automatycznego zaimportowania faktur z systemów bilingowych Lotos i BP, a następnie dane przesyła do systemu SAP Business One. Firma SUPREMIS, odpowiedzialna za wdrożenie, planuje uruchomić system SAP Business One w kolejnych oddziałach w przeciągu pół roku.

Źródło: www.supremis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top