loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

GER-POL z systemem ERP Macrologic

Macrologic S.A. podpisał umowę z Ger-Pol s.j. W ramach kontraktu wdroży zostanie system ERP Xpertis w obszarach finansów, sprzedaży, transportu i logistyki. Celem wdrożenia jest usprawnienie łańcucha dostaw oraz pracy osób korzystających z aplikacji. Firma Ger-Pol specjalizuje się w dystrybucji soli kamiennej oraz węgla na rynku krajowym i zagranicznym.

&nbSpółka Ger-Pol jest jednym z kilku największych przedsiębiorstw działających na polskim rynku wyspecjalizowanym w obrocie solą drogową oraz solą warzoną, dodatkowo produkuje oraz sprzedaje na rynki krajowe i zagraniczne tabletki solne. Surowiec niezbędny do produkcji oraz towary kupowane są w Polsce oraz sprowadzane z zagranicy. Głównymi odbiorcami są firmy i instytucje na rynku polskim, czeskim oraz odbiorcy z Europy Zachodniej. Dostawy realizowane sa głównie w oparciu korzystnie rozstrzygnięte przetargi w ramach ustawy o zamówieniach publicznych na terenie Polski i Czech a także w oparciu o bieżące zamówienia z terenu Polski, Niemiec, Holandii i Austrii.

Specyfiką rynku, na którym działa Ger-Pol jest bardzo duża elastyczność a zarazem rygorystyczność umów oraz nieprzewidywalność podaży. W Polsce Ger-Pol dostarcza sól na zamówienie m.in. GDDKiA, Urzędów Gmin i Miast. Roczne obroty spółki w segmencie soli wynoszą około 140 tys. ton. Dystrybucja surowców pozostających w ofercie Ger-Pol odbywa się w oparciu o trzy magazyny znajdujące się w miejscowościach: Sławków, Zamość, Tarnówek.

Aby usprawnić zarządzanie i przepływ informacji firma zdecydowała się w br. na wdrożenie systemu ERP. System Xpertis zakupiony od Macrologic S.A. zastąpi kilka dotychczas użytkowanych niepowiązanych aplikacji.

Głównym punktem ciężkości rozpoczętego projektu jest usprawnienie obsługi logistycznej kontraktów. Ma to poprawić planowanie łańcucha dostaw na potrzeby poszczególnych umów. Zminimalizuje to prawdopodobieństwo naliczania kar wynikających z procedur UZP, w ramach których zawierane są umowy.

Źródło: www.macrologic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top