loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP w Farbexie

Firma Farbex zadecydowała o wdrożeniu systemu ERP pod koniec października tego roku. Zakup objął następujące moduły: administracja, sprzedaż, detal, zamówienia, Business Intelligence, zamówienia internetowe (iZAM), mobilny magazyn oraz moduł do obsługi terminalowych drukarek fiskalnych.


Fabex zdecydował się na system ERP Comarch CDN XL głównie dlatego, że firma działa w strukturze oddziałowej. W związku z tym zaistniała potrzeba stworzenia jednej, spójnej bazy danych, która umożliwi pracę zdalną. Comarch zaproponował również rozwiązanie usprawniające działania handlowe ze stałymi kontrahentami – moduł zamówień internetowych (iZAM). Comarch dostarczy oprogramowanie urządzeń do obsługi magazynów, którego celem będzie zautomatyzowanie prac w zakresie realizacji dyspozycji przyjęć, kompletowania zleceń oraz prowadzenia inwentaryzacji. Kluczową dziedziną dla osób zarządzających firmą jest wykorzystanie hurtowni danychBusiness Intelligence.

Decyzja Farbexu to kolejne potwierdzenie silnej pozycji Comarch CDN XL zarówno wśród firm branży budowlanej, chemicznej, jak i w szeroko pojętych sieciach handlowych. Nasze perspektywiczne myślenie o rozwoju i zaawansowane możliwości systemu dostosowane do specyficznych branż są argumentem, który przekonuje Klientów do wyboru Comarch CDN XL – mówi Tomasz Rutkowski, Product Manager Comarch CDN XL.

Comarch CDN XL to najczęściej kupowany system ERP w Polsce, z którego korzysta już ponad 2000 Klientów. System jest wykorzystywany m.in. przez ponad 70 firm z branży budowlanej, wśród których są przedsiębiorstwa, takie jak ATTIC, Bruk-Bet, czy Kreisel. W sektorze chemicznym Comarch CDN XL stosuje kilkadziesiąt przedsiębiorstw, m.in.: Arkop, Chemia Lublin czy Petro-Oil. System jest także bardzo mocno obecny w różnych sieciach sprzedaży – korzystają z niego tak znane marki, jak: Monnari, Neonet, Heavy Duty, Euromark (właściciel marek Campus i Alpinus) czy Chata Polska.

Farbex jest jedną z największych firm dystrubucyjnych w Polsce, która zajmuje się dystrybucją m.in.: farb, lakierów, glazury, terakoty i materiałów budowlanych. Farbex jest autoryzowanym przedstawicielem takich firm, jak: FFiL Śnieżka, Dekoral, Henkel, Atlas, a także czołowych koncernów światowych. Farbex posiada pięć oddziałów (markety i hurtownie) w Ciechanowie, Mławie oraz Bartoszycach; planuje też otwarcie nowego marketu w Łomży.

Wdrożenie realizowane jest przez lubelski i warszawski dział wdrożeń Comarch CDN XL.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top