loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gardens ERP usprawni pracę firmy Impakt

Obiegowe przekonanie mówi, iż systemy ERP przeznaczone są jedynie dla większych organizacji. Wielkopolski dystrybutor sprzętu i akcesoriów komputerowych Impakt jest najlepszym przykładem, iż tak nie jest. W tym miesiącu w Impakcie rozpoczęło się wdrożenie systemu ERP Gardens - oprogramowania stworzonego przez poznańską firmę IT.integro.Jako firma dystrybucyjna największą potrzebę odczuwa Impakt w zakresie usprawnienia wysyłek towarów zamawianych przez klientów. Ponadto wraz ze wzrostem ilości przesyłek do dużych marketów i hurtowni koniecznością stało się dokładne monitorowanie zawartości paczek. Dzięki wdrożeniu w centrali w Rawiczu oraz głównym magazynie w Puszczykowie p/Poznaniem systemu Gardens wprowadzone zostanie zintegrowane zarządzanie magazynem wysokiego składowania. Z systemem zostanie połączony zespół bezprzewodowych czytników kodów kreskowych, który pozwoli na sprawniejsze przygotowanie przesyłek do wysyłki oraz wyeliminuje pomyłki przy tym popełniane.

Komunikacja z klientami zostanie znacząco ulepszona dzięki wprowadzeniu nowego portalu B2B bezpośrednio połączonego z systemem ERP – zamówienia tak składane będą od razu przez system przetwarzane. Wdrożony zostanie także system automatycznego generowania potwierdzeń zamówień. Dla klientów indywidualnych zostanie przygotowany nowy sklep internetowy w pełni zintegrowany z Gardens. Bardzo ważnym elementem dla sprawnego funkcjonowania firmy Impakt jest sprawny system zleceń serwisowych i taka funkcjonalność zostanie stworzona w modelowanych procesach. Cały proces implementacji zakończy się w I kwartale 2009.

Impakt sp. z o.o. jest od ponad 10 lat prężnie działającą firmą dystrybucyjną sprzęt komputerowy oraz akcesoria. Firma rozpoczynała działalność od konfigurowania i sprzedaży sprzętu komputerowego, a obecnie jej działalność skupia się już tylko na sprzedaży akcesoriów komputerowych oraz „lekkich” podzespołów komputerowych. Impakt stara się elastycznie reagować na potrzeby klientów w Polsce wprowadzając coraz to nowy asortyment do swojej oferty.

Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top