loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Huta Stalowa Wola rozbudowuje system ERP

Huta Stalowa Wola, czołowy producent maszyn budowlanych i sprzętu wojskowego, podjęła decyzję o rozbudowie systemu ERP CDN XL. Firma zdecydowała się na oprogramowanie w lutym 2007, a inwestycja objęła moduły: Sprzedaż, Zamówienia, IZAM oraz Magazyn Wysokiego Składowania.


Celem wdrożenia nowego oprogramowania była potrzeba dostępu do informacji w sposób szybki oraz wiarygodny, a także wsparcie procesów logistycznych. Wdrożenie zintegrowanego systemu ERP Comarch CDN XL umożliwiło natychmiastowy dostęp do niezbędnych informacji wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem oraz w znaczący sposób podniosło jakość i komfort bieżącej pracy operacyjnej.

Wdrażając system ERP CDN XL, Huta zaspokoiła potrzeby bardzo ważnego wydziału Sprzedaży Części Zamiennych w obszarze logistycznym. HSW SA dzięki systemowi CDN XL uzyskała możliwość pełnego kontrolowania procesów sprzedaży, obsługi magazynów wysokiego składowania, a także zwiększyła możliwości raportowania. System CDN XL umożliwił również integrację z istniejącymi systemami księgowymi oraz składanie zamówień przez Internet. Udostępnienie klientom możliwości korzystania z aplikacji IZAM przyczyniło się do zwiększenia obrotów biura sprzedaży poprzez łatwy dostęp do zamawiania towarów oferowanych przez Biuro Sprzedaży Części Zamiennych. Takie rozwiązanie pozwoliło też na udostępnienie informacji dotyczących towarów poprzez przeglądarkę internetową.

Wdrożenie systemu, które odbyło się w przeciągu 2007 roku, zostało wykonane przez Zespół Wdrożeń Comarch SA. We wrześniu 2008 roku podjęto decyzję o rozbudowie systemu Comarch CDN XL. Aktualnie trwa wdrożenie w Wydziale Serwisu HSW SA.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top