loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Rolnik z systemem ERP

 Dobiega końca wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP, Impuls w spółce Rolnik. Przedsiębiorstwo z Mikołowa jest jednym z największych w kraju producentów przetworów warzywno-owocowych.


Początki spółki Rolnik sięgają 1991r. Obecnie wg. raportu firmy badań rynku MEMRB z 2007r. Rolnik na rynku producentów warzyw w puszkach i słoikach zajmuje w Polsce trzecie miejsce. Firma posiada ogromne zaplecze produkcyjne - dysponuje aktualnie czterema oddziałami: dwoma w Mikołowie, jednym pod Opolem oraz jednym w Orzeszu. Przedsiębiorstwo działa w rozproszonej strukturze. Funkcjonujące przed implementacją systemu Impuls oprogramowanie nie pozwalało na uzyskanie jednolitych, spójnych danych.

.Nasze dotychczasowe oprogramowanie nie spełniało swoich funkcji zwłaszcza z punktu widzenia informacji analitycznych, niezbędnych do realizacji procesów zarządzania. Ponadto firma się rozwijała i to, co kiedyś było wystarczające teraz już nie spełniało naszych oczekiwań. Przed wyborem systemu bardzo uważnie przyglądaliśmy się ofertom różnych dostawców. To, co zaproponowało BPSC było najbliższe naszym wyobrażeniom o optymalnym systemie ERP. Impuls jest rozwiązaniem elastycznym zaś BPSC posiada bogate doświadczenie we wdrożeniach systemów ERP w branży przetwórstwa rolno-spożywczego. – mówi Adam Szyrajew, Główny Informatyk Rolnika. Aktualnie wszystkie cztery oddziały pracują na wspólnym serwerze, zlokalizowanym w Mikołowie.

Swój bogaty i różnorodny asortyment Rolnik sprzedaje głownie za pośrednictwem dużych sieci handlowych. Dlatego właśnie tak ważna jest współpraca w tym zakresie. Impuls znacznie usprawnił politykę kooperacji. Wszelkiego rodzaju rozliczenia dokonywane są drogą elektroniczną.

Poprawiła się również kooperacja z dostawcami. Łatwiej jest planować zakupy. Wiemy, jakiego asortymentu będziemy potrzebować w danym okresie, możemy ocenić jakość i terminowość dostaw, co umożliwia stworzenie rankingu dostawców czy też ich oceny”. – podkreśla Adam Szyrajew.

Spółka zapanowała także w większym niż poprzednio stopniu nad kosztami, które obecnie łatwiej zidentyfikować. „Znamy ośrodki kosztów, potrafimy również określić rentowność poszczególnych grup asortymentowych. Ponieważ jesteśmy spółką zorientowaną marketingowo właśnie koszty z tego zakresu muszą być szczególnie transparentne, moduł CRM zintegrowany z funkcjonalnością księgową pozwoli nam je dokładnie zaplanować i na bieżąco monitorować” dodaje Adam Szyrajew.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top