loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP Exacta na statkach

System ERP Exact Globe Enterprise oraz Exact e-Synergy zastąpią dotychczas używany zestaw wielu aplikacji stosowanych w EuroAfrica. Zakres wdrożenia obejmuje zarządzanie finansami, procesami, projektami oraz wszelkiego typu operacje w ramach szerokiej działalności EuroAfrica Linie Żeglugowe Sp. z o.o. Proponowane rozwiązanie znajdzie zastosowanie zarówno na lądzie, jak i na statkach.

 


Wdrożenie podzielone jest na trzy etapy. Pierwszy dotyczy części operacyjnej i finansowej, drugi połączenia pomiędzy centralą, a statkami, a trzeci opracowania dedykowanego modułu do zarządzania logistyką kontenerową. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na koniec roku. W kwietniu 2008 przewidywane jest zakończenie drugiego etapu.

”Ostateczną decyzję o wyborze dostawcy zintegrowanego systemu informatycznego poprzedziła gruntowna praca nad specyfikacją naszych wymagań, jak również analiza dostępnych rozwiązań rynkowych w tym zakresie. Mamy nadzieję, że podjęta decyzja zapewni nam bezpieczne, szybkie i profesjonalne wdrożenie systemu w naszej firmie” - poinformował Bogdan Szczęsny, Dyrektor ds.Technicznych EuroAfrica Linie Żeglugowe Sp. z o.o. Podkreślił on także, że „Euroafrica jako firma żeglugowa szczególną rolę przywiązuje do działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na morzu. Oparte na  systemie ERP Exact Globe oraz e-Synergy sprawne mechanizmy wymiany danych pomiędzy służbami lądowymi a statkami, usprawnią procesy oceny ryzyka i wpłyną na ciągłe doskonalenia systemów bezpieczeństwa i jakości”.

Jacek Wiśniewski, Członek Zarządu, Dyrektor ds.. Eksploatacyjnych EuroAfrica Linie Żeglugowe Sp. z o.o. zwrócił natomiast uwagę na duże oczekiwania związane ze wspomaganiem procesów decyzyjnych w zakresie podstawowej działalności handlowej firmy „Działalność żeglugowa wymaga ciągłej analizy wyników finansowych na poszczególnych rynkach cząstkowych, nadzoru przepływów pracy oraz podejmowania decyzji eksploatacyjnych w bardzo krótkim czasie. Oczekujemy, że zastosowane rozwiązanie pozwoli nam na większą optymalizację wspomnianych procesów” – skomentował.

- Współpraca z taką firmą jest dla nas wielkim zaszczytem, a jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Proces wyboru trwał ponad 2 lata, a dopasowanie oferty do potrzeb tak wymagającego klienta wymagało wiele pracy ze strony znacznej części firmy. Obecnie zaangażowanie to procentuje w procesie wdrożeniowym”- powiedział Tomasz Gorący, Account Manager Exact Software Poland.

Rafał Wrzeszcz Project Manager ze strony Exact zapewnia, że relacje nawiązane w czasie procesu analizy oraz precyzyjna specyfikacja wymagań ze strony klienta, są nieocenionym elementem ułatwiającym zarządzanie implementacją rozwiązania. Według Jacka Kowalaka, Dyrektora Sprzedaży Exact Software Poland, elastyczność proponowanego rozwiązania oraz międzynarodowe doświadczenie, pozwolą na pewne i bezpieczne wdrożenie w EuroAfrica Linie Żeglugowe Sp. z o.o.

Źródło: www.exact.pl

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top