loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

SAP ERP w ZM WSK Rzeszów

Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów Sp. z o.o. (ZM), zatrudniający obecnie ponad 800 osób, powstał w wyniku wydzielenia działalności odlewniczej i kuźniczej z firmy WSK PZL Rzeszów, należącej do koncernu Pratt & Whitney. Od marca br. przedsiębiorstwo posiada strategicznego inwestora branżowego. Funkcjonowanie Zakładu Metalurgicznego jako w pełni samodzielnej firmy wymaga przeniesienia rozwiązań SAP, funkcjonujących dotychczas na platformie sprzętowej WSK PZL Rzeszów.


Przedmiotem projektu, prowadzonego przez BCC od lipca br., jest migracja rozwiązań funkcjonalnych SAP ERP oraz danych dotyczących ZM, jak również instalacja i uruchomienie systemu na platformie sprzętowej ZM. Kontrakt obejmuje również zakup licencji na oprogramowanie SAP dla 70 użytkowników.

Zakres SAP ERP podlegający migracji to: rachunkowość finansowa, środki trwałe, kontroling, gospodarka materiałowa i zaopatrzenie, planowanie produkcji, sprzedaż i dystrybucja oraz zarządzanie kadrami. Po zakończeniu projektu, planowanym na styczeń 2008, wszystkie kluczowe dla funkcjonowania firmy procesy biznesowe będą więc obsługiwane przez system SAP ERP.

„Do realizacji naszego projektu wybraliśmy BCC, z uwagi na szerokie doświadczenia firmy w migracjach tego rodzaju. Nie bez znaczenia była też dobra ocena pracy BCC w przedsięwzięciach SAP prowadzonych w WSK PZL Rzeszów, oraz referencje z branży metalurgicznej” – powiedział Jacek Zapalski, Główny Specjalista ds. Systemów Informatycznych ZM.

„W wyniku projektu będziemy dysponować własnym rozwiązaniem ERP, wspierającym najważniejsze obszary zarządzania. System SAP ERP tworzy dla nas, teraz już całkowicie samodzielnego podmiotu, solidną podstawę do dalszego rozwoju i ekspansji rynkowej” – dodał Władysław Jasiczek, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy ZM.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top