loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie wybrał system ERP - Lawson M3

Polski oddział firmy Lawson zakończył prace wdrożeniowe w Zakładach Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie SA, jednym z największych producentów margaryn i olejów konfekcyjnych w Polsce. System ERP Lawson M3 (dawny Movex) stanowi wsparcie dla kluczowych obszarów związanych z zarządzaniem firmą, takich jak produkcja, zaopatrzenie, sprzedaż, planowanie, controlling i finanse. Z rozwiązania Lawsona w warszawskich ZPT korzysta 75 użytkowników.


ZPT w Warszawie SA, dzięki dostarczonemu przez firmę Lawson systemowi, zyskają możliwość sprawniejszego i bardziej efektywnego zarządzania firmą. Rozwiązanie Lawson M3 (od angielskiego: make, move, maintain) pozwoli spółce m.in.: na sprawniejszą współpracę z kontrahentami, obniżenie poziomu zapasów oraz kosztów zaopatrzenia, a także na lepsze wykorzystanie własnych możliwości produkcyjnych.

Dzięki rozwiązaniu Lawsona będziemy w stanie szybciej reagować na wszelkie zmiany rynkowe, usprawnić zarządzanie poszczególnymi procesami i, w efekcie, oferować lepsze produkty i usługi naszym klientom. Już teraz widzimy korzyści wynikające z poprawy zarządzania zasobami magazynowymi, lepszego zarządzania kosztami łańcucha dostaw oraz wzroście produktywności przedsiębiorstwa – stwierdził Andrzej Konefał, dyrektor finansowy w ZPT Warszawa.

Ta umowa to dowód na to, że doskonale rozumiemy problemy branży spożywczej, szczególnie dziś, kiedy w biznesie każdy chce dostarczać na rynek jak najwięcej produktów przy jak najniższym budżecie i zasobach – powiedział Piotr Michalak, prezes polskiego oddziału Lawsona – Naszym zdaniem firmy z sektora spożywczego, których działalność opiera się w szczególności na dużej efektywności i szybkości produkcji, mogą znacznie skrócić czas przestojów i związane z tym straty, o ile tylko zadbają o bardziej dokładne planowanie – dodał Piotr Michalak.

Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie to obecnie drugi w Polsce producent margaryn i olejów konfekcjonowanych. Do najbardziej znanych produktów tej firmy należą margaryny – Smakowita, Vita, Nova, Maryna, Masło Roślinne MR oraz oleje roślinne – Bartek i Oliwier. ZPT w Warszawie SA mogą poszczycić się wieloletnią tradycją. Przedsiębiorstwo oficjalnie powstało 14 lipca 1951 roku, ale swój rodowód wywodzi od niewielkiej tłoczni nasion oleistych działającej już w roku 1940. W 2005 roku w Zakładach Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie zatrudnionych było 781 osób.

ZPT w Warszawie SA są kontrolowane przez Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” SA będące częścią międzynarodowego koncernu Bunge. W Kruszwicy, która jest widącym producentem margaryn i olejów jadalnych w Polsce, z rozwiązania Lawsona korzysta 210 użytkowników.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top