loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

S&T wdraża system ERP w ZPAS

Firma S&T podpisała kontrakt z przedsiębiorstwem ZPAS (Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej) na licencje i wdrożenie systemu INFOR ERP LN (dawniej Baan).

Wdrożenie INFOR ERP LN w ZPAS i ZPAS-NET zagwarantuje objęcie jednym, spójnym, stabilnym systemem informatycznym wszystkich obszarów działalności firmy. ZPAS oczekuje od systemu elastyczności, umożliwiającej efektywne funkcjonowanie w przyszłości oraz obejmującej wszelkie, nawet terytorialnie oddalone lokalizacje firmy. Rozwiązanie ma zapewnić sprawne zarządzanie wszystkimi procesami w firmie, wygenerować większe zyski przy zmniejszeniu kosztów produkcji oraz podnieść efektywność w obsłudze klientów ZPAS.

Wdrożenie wszystkich elementów rozwiązania ma na celu lepszą kontrolę nad obszarami krytycznymi w firmie. Analizą będą objęte zarówno działy generujące największe zyski, jak i te tworzące największe koszty. Pełna kontrola rentowności produkowanych i sprzedawanych wyrobów, optymalne i realne określanie terminów realizacji zamówień oraz usprawnienie przebiegu procesów krytycznych znacznie zwiększy efektywność firmy. 

Wybrane rozwiązanie zostanie wdrożone w spółkach ZPAS oraz ZPAS-NET i będzie obejmowało:
  • zintegrowany system wspomagający zarządzanie klasy ERP – INFOR ERP LN  w obszarach finansów, kontrolingu, sprzedaży, zakupów, magazynów, zarządzania i planowania produkcji;
  • system kadrowo- płacowy;
  • aplikację PDM (Product Data Management), wspomagającą pracę działu konstrukcyjnego oraz integrację z aplikacją CAD;
  • aplikację INFOR BI zawierającą zestawy raportów dla rozwiązania LN.

„Po dokonaniu oceny różnych systemów ERP dostępnych na rynku wybraliśmy taki, który spełnia nasze wymogi" — powiedział pan Piotr Baranowski, Prezes Zarządu ZPAS. "System INFOR ERP LN pod względem elastyczności, funkcjonalności, efektywności oraz, co najważniejsze, opłacalności, przewyższa wszystkie inne systemy ERP.”
Oficjalne rozpoczęcie projektu nastąpiło 17 stycznia 2007.

Firma S&T została wybrana ze względu na dobre dopasowanie funkcjonalne oferowanego rozwiązania do specyfiki działalności grupy ZPAS. Nie bez znaczenia była także bardzo dobra opinia, jaką cieszy się wśród obecnych użytkowników INFOR ERP LN (Baan) zarówno sam produkt, jak i zespół wdrożeniowy S&T. Na decyzji zaważyły stabilność, skala działalności oraz zakres kompetencji S&T w Polsce.

„Możliwość współpracy z firmą ZPAS to dla nas wyjątkowe wyróżnienie potwierdzające nasze unikalne kompetencje we wdrożeniach ERP w największych przedsiębiorstwach w Polsce,” powiedział Patrick Flanagan, Prezes Zarządu S&T Services Polska.

Źródło: www.snt.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top